Znechucený Babiš cupuje ČT! Proč nesmí vystoupit na obrazovce?

Praha – Miliardář Andrej Babiš, který se svým hnutím ANO 2011 postupně vstupuje do českých politických vod, se ostře ohradil proti České televizi. Úplně ho ignoruje. Jedná se tak o další problém veřejnoprávní televize.

Andrej Babiš

Andrej Babiš měl před nedávnem vystoupit v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo. Jako zástupce českých výrobců potravin měl mluvit o problémech tohoto odvětví. Jenže na poslední chvíli byla jeho účast zrušena ze strany televize.

„Mě to jen přesvědčilo, že veřejnoprávní televize je nástroj politiků, je nástrojem oposmlouvy, která se tu podle všeho opět chystá. Když jsem měl vystoupit u Michaely Jílkové, volalo tam údajně asi šest politiků. Byl jsem pozván jako největší výrobce potravin, ale posléze řekli, že jsem vlastně politik, že tam nemůžu. Místo toho tam vystoupil pan Bárta, který je údajně zemědělec, protože jezdí na koni. Ukazoval tam nějaké nákupní košíky a vysvětloval, že čokoláda a cibule jsou základní potraviny. Zkrátka z nás zase dělal pitomce," řekl k tomu Babiš Parlamentním Listům.

Nebylo to ale poprvé, kdy ho ČT ignorovala. V Otázkách Václava Moravce koncem minulého roku hovořil otevřeně o tom, že byl vyzván k uplácení. Úplatek měl být ve výši jednoho milionu euro.

„Tenkrát z toho bylo velké haló. Policii jsem pak odevzdal notářský zápis, abych svá slova potvrdil. A Česká televize? Přesto, že sledovanost tehdejších Otázek byla obrovská, tak do večerních zpráv nedala o tom, že by u Moravce vystoupil Babiš, raději ani slovo. Po kavárnách se už delší dobu vypráví, jak se volil ředitel ČT a jaký je jeho úkol. Lidé přitom jen loni zaplatili České televizi na koncesionářských poplatcích téměř šest miliard! To opět není nic jiného než výsměch politiků, kteří televizi ovládají," doplňuje pro Parlamentní Listy podnikatel.

Babiš se projevil jako velmi svérázný kritik nejen vlády, ale celé české politické garnitury. Ve svých útocích je nevybíravý.

Kvůli vystoupení u Jílkové měl řediteli ČT volat jeden z exministrů, který Dvořáka seřval, že nedodržuje dohody. „Jejímu generálnímu řediteli volalo kvůli vystoupení u Jílkové pár lobbistů, politiků, ale i jeden bývalý ministr, který na Dvořáka křičel, že nedodržuje dohody, když pozval toho Babiše. Takže taková je tu situace a asi uznáte, že to tu dostává rysy totalitního režimu. Nikoli už komunistického, ale korupčně - kmotrovského," pokračoval v kritice ČT Babiš pro Parlamentní Listy.

Andrej Babiš, který je původem Slovák, vlastní agrochemický holding Agrofert. Pole své působnosti už stihl rozšířit i do oblasti médií. Vydává svůj týdeník 5+2 dny, který je zdarma distribuován do domácností. V poslední době se objevují spekulace, že Babiš plánuje své impérium rozšířit i o televizní stanici. Koupit prý chce TV Pohoda, v níž má podíl Vladimír Železný. V minulosti se spekulovalo i koupi TV Barrandov. Babiš patří k nejbohatším Čechům a časopis Arbes ho řadí mezi tisícovku nejbohatších lidí planety.

V minulosti založil protikorupční hnutí ANO2011, které se tento rok přetransformovalo na politický subjekt. Za toto hnutí kandiduje do Senátu sedm osobností. Vedle toho finančně podporuje malé regionální strany, které kandidují do krajských zastupitelstev.

Jeho slovník je značně nevybíravý a mnozí ho označují za hulváta. Část obyvatel naopak tuto vlastnost kvituje a označuje ho za muže, který se nebojí naplno říct, co si myslí.

Česká televize teď před volbami čelí mnoha útokům. Především malé strany jako Suverenita, NS-LEV21 apod. si stěžují na volební model, který zvolila jako podmínku účasti v předvolebních debatách.

Stejně tak se objevují spekulace, že pořad Hyde park je momentálně pod útokem PR agentur najatých stranami. Ty mají za úkol ovlivnit hlasování o oblíbenosti politika a mají posílat pozitivní dotazy na hosta. Spekulace o zmanipulovaném hlasování se naposled objevily u odstupujícího ministra Jaromíra Drábka.

Témata: Andrej Babiš

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 16:47 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 14:17 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Jurečka vzal svá slova ohledně manželství pro všechny zpět

18.09.2021 18:08 Aktualizováno Předseda lidovců Marian Jurečka ustoupil od požadavku, aby koaliční partneři KDU-ČSL - ODS a TOP 09…

Termín řádného sjezdu dnes komunisté posunuli na polovinu května 2022

18.09.2021 16:06 Termín řádného sjezdu KSČM, který se měl původně konat loni v dubnu, dnes komunisté posunuli na…

Rok od otravy řeky Bečvy. Vyšetřovat vědce, který rozporuje znalecký…

18.09.2021 14:00 Místopředseda sněmovní komise k vyšetřování otravy řeky Bečva Marian Jurečka (KDU-ČSL) považuje za…

Lipovskou odvolali z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, vyvedla ho…

17.09.2021 19:09 Aktualizováno Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Volný se záměrně chová skandálně. Cílí na voliče, kteří jdou proti systému…

17.09.2021 17:11 Expert na politologii a psychologii Robert Němec je přesvědčený, že nezařazený poslanec Lubomír…

Odbory budou jednat s Babišem o mzdách

17.09.2021 16:52 Premiér Andrej Babiš (ANO) projedná v pondělí s odbory jejich požadavky na růst platů ve veřejné…

Poslední řádná schůze Sněmovny skončila

17.09.2021 16:21 Poslední řádná schůze Sněmovny v nynějším volebním období dnes odpoledne skončila, příští týden už…

Babiš k vyšetřování Bečvy: Komise supluje policii, o viníkovi má jasno

17.09.2021 15:12 Aktualizováno Sněmovní komise k vyšetřování loňské otravy řeky Bečvy se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) snaží…

Delší dovolená zatím neprošla. Schvalování provázela kritika odpůrců

17.09.2021 14:39 Aktualizováno Schvalování návrhu KSČM na prodloužení zákonné dovolené o týden nejméně na pět týdnů opět provázela…

Sněmovna schvalování novely o zákonném rámci učitelských platů nedokončila

17.09.2021 14:32 Sněmovna ani na poslední plánované předvolební schůzi nedokončila schvalování zákona o učitelích,…

Související:

Právě se děje

reklama