Bývalý ředitel Nemocnice na Homolce podepsal "schválení" k okrádání nemocnice!

Praha – Nadační fond proti korupci (NFPK) v minulém týdnu zveřejnil závažné důkazy, které vypovídají o tunelování Nemocnice na Homolce za ředitelování Vladimíra Dbalého. Ten následně vydal prohlášení, kde závěry NFPK odmítá a podává své vysvětlení. Nadační fond ale označuje Dbalého prohlášení za lživé.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Petr Soukenka z Nadačního fondu proti korupci
doporučujeme

Dbalý tvrdí, že NFPK „vaří z vody“. Podle Dbalého jsou závěry o tom, že Nemocnice na Homolce pronajala nevýhodně zdravotnické sklady společnosti ALSEDA, pouhou fikcí. Dále uvedl, že sklady společnosti ALSEDA pronajala společnost HOLTE MEDICAL, která je dceřinou společností Nemocnice na Homolce, a nikoli přímo nemocnice.

Tuto informaci však vyvrací záhlaví smlouvy o pronájmu. Jako nájemce je uváděna společnost ALSEDA a jako pronajímatel Nemocnice na Homolce. Což dokládá, že Dbalý lže. Navíc jednajícím byl Vladimír Dbalý, který by snad měl vědět, o čem a za koho přesně jedná.

Protikorupční organizace proto striktně odmítá, že by „vařila z vody“, neboť ke všem závěrům dospěla na základě nezvratných informací. Nadačnímu fondu dává za pravdu i současný ředitel Nemocnice na Homolce Michal Šetlík, který došel ke stejným závěrům jako NFPK.

Šetlík vypověděl smlouvu se společností ALSEDA a ukončil spolupráci s advokátní kanceláří ŠACHTA & PARTNERS (dnes MSB Legal), která je mimo jiné podezřelá z tunelování Dopravního podniku hlavního města Prahy za ředitele Martina Dvořáka.

„Byl-li tedy pronájem skladů pro nemocnici tak výhodný, jak tvrdí pan Dbalý, pak se ptáme, proč nové vedení NNH v něm nepokračovalo. Je nepochybné, že současné vedení NNH má k dispozici všechny potřebné dokumenty a informace, nutné pro relevantní rozhodnutí v této věci,“ uvádí analytik a koordinátor NFPK Petr Soukenka.

Více o případu Nemocnice na Homolce se můžete dočíst v článku z tiskové konference Nadačního fondu proti korupci na tomto odkazu:

https://eurozpravy.cz/domaci/politika/57696-sok-nemocnici-na-homolce-tunelovali-stejne-jako-dopravni-podnik/

Vladimír Dbalý v současné době kandiduje do Senátu za stranu Jiřího Paroubka NS-LEV21. Předsedu Národních socialistů zpráva o pochybných krocích Dbalého naštvala, neboť je přesvědčen, že jestliže Nemocnice na Homolce získala ocenění nejlepší nemocnice v naší zemi. S ironií lze poznamenat: což znamená, že nic špatného Dbalý spáchat nemohl!  

Loading...
Témata: NFPK | Korupce | nemocnice
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prochází tisíce lidí. Milion chvilek na Václavském připomíná rok…

21.08.2019 19:38 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Střet zájmů? Černošice zřejmě opět rozhodly v neprospěch Babiše, odvolal se

21.08.2019 17:54 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama