Bývalý ředitel Nemocnice na Homolce podepsal "schválení" k okrádání nemocnice!

Praha – Nadační fond proti korupci (NFPK) v minulém týdnu zveřejnil závažné důkazy, které vypovídají o tunelování Nemocnice na Homolce za ředitelování Vladimíra Dbalého. Ten následně vydal prohlášení, kde závěry NFPK odmítá a podává své vysvětlení. Nadační fond ale označuje Dbalého prohlášení za lživé.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Petr Soukenka z Nadačního fondu proti korupci
doporučujeme

Dbalý tvrdí, že NFPK „vaří z vody“. Podle Dbalého jsou závěry o tom, že Nemocnice na Homolce pronajala nevýhodně zdravotnické sklady společnosti ALSEDA, pouhou fikcí. Dále uvedl, že sklady společnosti ALSEDA pronajala společnost HOLTE MEDICAL, která je dceřinou společností Nemocnice na Homolce, a nikoli přímo nemocnice.

Tuto informaci však vyvrací záhlaví smlouvy o pronájmu. Jako nájemce je uváděna společnost ALSEDA a jako pronajímatel Nemocnice na Homolce. Což dokládá, že Dbalý lže. Navíc jednajícím byl Vladimír Dbalý, který by snad měl vědět, o čem a za koho přesně jedná.

Protikorupční organizace proto striktně odmítá, že by „vařila z vody“, neboť ke všem závěrům dospěla na základě nezvratných informací. Nadačnímu fondu dává za pravdu i současný ředitel Nemocnice na Homolce Michal Šetlík, který došel ke stejným závěrům jako NFPK.

Šetlík vypověděl smlouvu se společností ALSEDA a ukončil spolupráci s advokátní kanceláří ŠACHTA & PARTNERS (dnes MSB Legal), která je mimo jiné podezřelá z tunelování Dopravního podniku hlavního města Prahy za ředitele Martina Dvořáka.

„Byl-li tedy pronájem skladů pro nemocnici tak výhodný, jak tvrdí pan Dbalý, pak se ptáme, proč nové vedení NNH v něm nepokračovalo. Je nepochybné, že současné vedení NNH má k dispozici všechny potřebné dokumenty a informace, nutné pro relevantní rozhodnutí v této věci,“ uvádí analytik a koordinátor NFPK Petr Soukenka.

Více o případu Nemocnice na Homolce se můžete dočíst v článku z tiskové konference Nadačního fondu proti korupci na tomto odkazu:

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/57696-sok-nemocnici-na-homolce-tunelovali-stejne-jako-dopravni-podnik/

Vladimír Dbalý v současné době kandiduje do Senátu za stranu Jiřího Paroubka NS-LEV21. Předsedu Národních socialistů zpráva o pochybných krocích Dbalého naštvala, neboť je přesvědčen, že jestliže Nemocnice na Homolce získala ocenění nejlepší nemocnice v naší zemi. S ironií lze poznamenat: což znamená, že nic špatného Dbalý spáchat nemohl!  

Loading...
Témata: NFPK | Korupce | nemocnice
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

D*bil, odpudivé, trapné. Klaus udělal pro zemi víc než Kalousek, zní z…

20.06.2019 08:26 Dusno kolem slov exprezidenta Václava Klause o multikulturalismu pokračuje. Miroslav Kalousek (TOP…

V ČR nebudou krávy? Babiš jede na summit EU. O auditech se bavit nehodlá,…

20.06.2019 08:24 Premiér Andrej Babiš při dnešní schůzce s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem nehodlá…

Čaputová přijede do Česka. Co si myslí o rozdělení federace?

19.06.2019 18:46 Aktualizováno Česká republika je podle nové slovenské prezidentky Zuzany Čaputové nejbližším partnerem Slovenska.…

Nárok na restituci rodu Walderode? Schwarzenberg je spokojený, pak se ale…

19.06.2019 17:09 Aktualizováno Odvolací Krajský soud v Hradci Králové v úterý potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama