Vtipálek Kubera hodnotil volby: "U mě dobrý. A co vy?"

Brno - Bezkonkurenčně nejvtipnější projev, který se těšil velké pozornosti delegátů a sklidil také největší potlesk přítomných, pronesl v sobotu večer na brněnském volebním kongresu ODS senátor Jaroslav Kubera. Ten je svými originálními řečmi vyhlášený, tentokrát mluvil o tom, jak vyhrát volby.

Jaroslav Kubera /ODS/, předseda senátorského klubu ODS
doporučujeme

Kubera, který v letošních volbách obhájil svůj senátorský mandát a stal se také šéfem senátorského klubu ODS, byl v sobotu prvním z řečníků, kterému delegáti tleskali již při nástupu na pódium.

Tradičně vtipný senátor Kubera přítomné spolustraníky během svého vystoupení mnohokrát rozesmál a donutil k dalšímu potlesku. Kubera odmítl mluvit jakkoliv kriticky a občanským demokratům radil, jak vyhrávat volby a vést kampaně.

"Analýza voleb stručně – u mě dobrý," glosoval senátor před pobavenými delegáty a dodal: "A co vy?"

Kubera však mluvil i vážněji, připomněl například, že značka ODS bývala kdysi značkou dobrou a nyní se za ní mnozí skoro stydí. "Já chci poděkovat voličům. A poté paradoxně i Občanské demokratické straně. Bez ní bych nikdy nedosáhl toho, čeho jsem dosáhl a co jsem si vysnil. Bez ní bych byl nula," prohlásil.

Podle senátora musí občanští demokraté konečně pochopit, že kampaň musí být pozitivní, protože negace v kampani nemá žádný smysl: "Říkám to s dvacetiletou zkušeností. Nejčastěji mi lidé při kampani říkali, že je ODS štve, slušně řečeno. Že jí mají plné zuby. A já jim odpovídal, že se mají, ať si představí, jak štve ODS mě, když v ní jsem. A ti lidé to vezmou, jdou a volí ODS."

Jak Kubera dodal, kampaň musí být skromná, bez velkých financí. "A musí se chodit po hospodách. Hospody, to je bomba. Nemusíte nic přehánět, ale musíte poslouchat lidi. Lidé musí vědět, že nejsou jen voliči, že vás budou zajímat i po volbách. A poslouchat lidi, to je úžasné," doplnil.

Kubera na závěr svého vystoupení přišel i s několika změnami. Například výkonná rada by podle něj měla mít pouze 14 členů – zástupců jednotlivých regionů. První místopředseda ODS by měl být navíc velmi dobře placený, aby se mohl práci pro stranu věnovat naplno.

"Měli bychom se zítra zamyslet nad tím, jak to udělat, abychom tu značku ODS zase vyleštili, abychom se za ni nemuseli stydět," uzavřel.

Po sledovaném Kuberově vystoupení se sál téměř vylidnil, z šesti set delegátů další řečníky pozorovalo jen několik desítek.

Témata: Jaroslav Kubera | ODS
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté terčem posměchu. Lidé dívku z fotobanky parafrázují

09.08.2020 18:12 Aktualizováno KSČM, která si pomocí plakátu mladé dívky s heslem "Být komunistou je in" chtěla získat voliče, se…

Korespondenční volba navzdory karanténě padla. V cizině by jí ale mohli…

09.08.2020 18:05 Korespondenčního hlasování se asi jen tak nedočkáme. Politické strany zastoupené v parlamentu se se…

KOMENTÁŘ: Pompeo přijede vzkřísit skomírající demokracii. Bagatelizováním…

09.08.2020 16:30 KOMENTÁŘ – Dokonale poznal, jaké zákeřné zlo představuje, když sloužil jako velitel tankového…

Transparency chce přezkum Babišova střetu zájmů, obrátila se na…

09.08.2020 14:16 Transparency International (TI) podala podnět k ministerstvu spravedlnosti, aby přezkoumalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama