Pražští radní dali zelenou převodu nemocnic

Praha - Vedení hlavního města na svém úterním zasedání odsouhlasilo zahájení převodu čtyř zdravotnických zařízení, potvrdilo tiskové oddělení magistrátu. Praha by měla pod svou správu převzít Thomayerovu nemocnici, Nemocnici Na Bulovce, podolskou porodnici a psychiatrickou léčebnu v Bohnicích.

371
doporučujeme

"Nyní proběhne příprava této transformace, předpokládáme, že se provede studie proveditelnosti, za jakých podmínek by tato transformace měla probíhat," vysvětlil primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Studie se bude zabývat jak zdravotní, tak sociální složkou. Zároveň zhodnotí i standardní péči i její kvalitu, kterou by metropolitní nemocnice mohly nabídnout.

Primátor i náměstek pro zdravotnictví Ivan Kabický (ODS) ale zdůraznili, že pokud se pro převod prokážou nepříznivé podmínky, tak město od záměru může odstoupit.

Podstatou je podle primátora to, aby se péče sjednotila na celém území Prahy. Město si od kroku slibuje, že se péče díky převzetí nemocnic zlepší a sjednotí a vznikne také konkurenční prostředí, které donutí nemocnice se o své pacienty lépe starat.

Témata: nemocnice | Praha
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vystoupí s projevem v televizi. Chci říct něco důležitého, avizoval

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve 20:00 vystoupí s televizním projevem. Řekl to dnes ve svém…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho…

20.09.2020 21:04 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Jaké téma odlehčí vypjatá jednání? Tour a cyklistika jsou ideální, říká…

20.09.2020 17:30 ROZHOVOR - Sáhl po mobilu a okamžitě na něm vyťukal blahopřejnou zprávu svému slovinskému protějšku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama