Ringo Čech vulgárně: Strčte si do prdele Dow Jonesův index. V EU se to posere

Praha – Ringo Čech se pustil do kritiky současné ekonomické praxe půjčovat si a nešetřit. Co ale hlavně kritizoval, byl Dow Jonesův index.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

František Ringo Čech
doporučujeme

František Ringo Čech na svém webu Shut-up napsal článek, který již v nadpise řekl, co si umělec a bývalý politik myslí o tomto indexu vývoje na americkém akciovém trhu. Text nazval „STRČTE SI DO PRDELE DOW JONESŮV INDEX!!!"

V něm připomíná, že před 25 lety došlo k propadu newyorské burzy, tzv. černému pondělí. „Down Jonesův index klesl o 508 bodů. To je problém, kterej já často zmiňuju, dodneška nevím, jak to vlastně bylo. Spousta vynikajících ekonomů mi řekla, že neznaj pravej důvod takovýhodle sesuvu. Teda znaj jeho důsledky, ale co ho vyvolalo a jak ho to vyvolalo," píše Ringo Čech.

Očekává, že to samé se stane i v Evropě. Prý je reálné, že se to v EU doslova posere, „protože není možný furt donekonečně půjčovat, tomu půjčovat, tamtomu půjčovat...dělat dluhy, místo, aby se hromadilo bohatství, tak se dělaj dluhy."

František Ringo Čech plánuje svůj návrat do velké politiky. Svému příteli Miloši Zemanovi slíbil, že ho podpoří během prezidentské kandidatury a v příštích volbách do poslanecké sněmovny slíbil, že povede kandidátku zemanovců do těchto voleb.

Dow Jonesův index je jedním z nejstarších ekonomických ukazatelů na světě. Vznikl v roce 1896 a funguje dodnes. „Váha jednotlivých společností je dána cenou za jejich akcií, jedná se tedy o cenově vážený ukazatel. Většina světových indexů dnes používá váhy na základě tržních hodnot jednotlivých společností," vysvětluje fungování indexu wikipedia.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 12:53 Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama