Ringo Čech vulgárně: Strčte si do prdele Dow Jonesův index. V EU se to posere

Praha – Ringo Čech se pustil do kritiky současné ekonomické praxe půjčovat si a nešetřit. Co ale hlavně kritizoval, byl Dow Jonesův index.

František Ringo Čech
doporučujeme

František Ringo Čech na svém webu Shut-up napsal článek, který již v nadpise řekl, co si umělec a bývalý politik myslí o tomto indexu vývoje na americkém akciovém trhu. Text nazval „STRČTE SI DO PRDELE DOW JONESŮV INDEX!!!"

V něm připomíná, že před 25 lety došlo k propadu newyorské burzy, tzv. černému pondělí. „Down Jonesův index klesl o 508 bodů. To je problém, kterej já často zmiňuju, dodneška nevím, jak to vlastně bylo. Spousta vynikajících ekonomů mi řekla, že neznaj pravej důvod takovýhodle sesuvu. Teda znaj jeho důsledky, ale co ho vyvolalo a jak ho to vyvolalo," píše Ringo Čech.

Očekává, že to samé se stane i v Evropě. Prý je reálné, že se to v EU doslova posere, „protože není možný furt donekonečně půjčovat, tomu půjčovat, tamtomu půjčovat...dělat dluhy, místo, aby se hromadilo bohatství, tak se dělaj dluhy."

František Ringo Čech plánuje svůj návrat do velké politiky. Svému příteli Miloši Zemanovi slíbil, že ho podpoří během prezidentské kandidatury a v příštích volbách do poslanecké sněmovny slíbil, že povede kandidátku zemanovců do těchto voleb.

Dow Jonesův index je jedním z nejstarších ekonomických ukazatelů na světě. Vznikl v roce 1896 a funguje dodnes. „Váha jednotlivých společností je dána cenou za jejich akcií, jedná se tedy o cenově vážený ukazatel. Většina světových indexů dnes používá váhy na základě tržních hodnot jednotlivých společností," vysvětluje fungování indexu wikipedia.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo dnes zadalo první úhrady na COVID nájemné

10.07.2020 19:29 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zadalo první příkazy k platbě podpory z programu COVID…

Zaorálek má i druhý test na covid-19 negativní a končí karanténu

10.07.2020 18:19 Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) má i druhý test na covid-19 negativní. ČTK to dnes sdělila…

Zmocněncem pro konzultace s Ruskem bude asi Jindrák

10.07.2020 16:00 Aktualizováno Česká republika navrhla jako zmocněnce pro konzultace s Ruskem ředitele zahraničního odboru…

Babiš jednal s Merkelovou o rozpočtu EU či koronaviru

10.07.2020 15:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ráno krátce hovořil s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy