Soud požádal o vydání poslance Pekárka

Praha - Vrchní soud v Praze v pátek požádal vedení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR o vydání novopečeného poslance za ODS Romana Pekárka k trestnímu stíhání. Mediafaxu to potvrdil mluvčí soudu Jan Fořt.

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
doporučujeme

"Dnes dodáme k rukám předsedkyně Poslanecké sněmovny žádost podle článku 27. ústavy České republiky o udělení souhlasu s trestním stíháním," potvrdil Fořt s tím, že záleží na poslancích, kdy a zda vůbec souhlas vysloví.

Šéfka sněmovny Miroslava Němcová (ODS) potvrdila, že v 12.45 žádost soudu na vydání poslance Pekárka obdržela. "Tuto žádost jsem podle ustanovení jednacího řádu PSP (§ 12, odst. 2) předala předsedovi mandátového a imunitního výboru k projednání a podání zprávy s návrhem sněmovně. O takové žádosti nebo oznámení rozhodne sněmovna na své první následující schůzi usnesením, které zašle příslušnému orgánu do pěti dnů od jeho přijetí," uvedla předsedkyně sněmovny.

Bývalý kolínský místostarosta Pekárek byl zatím nepravomocně odsouzen na 6 let do vězení za korupci. Podle obžaloby měl za milion korun podnikateli Petru Ličkovi umožnit výrazně levnější nákup pozemků, než byla jejich hodnota. Krajský soud v Praze ho letos uznal vinným a poslal ho do vězení. Pekárek se proti rozsudku odvolal, vrchní soud se tak má jeho případem zabývat 18. prosince. Podmínkou však je, že sněmovna vysloví souhlas s jeho vydáním.

Pekárek se poslancem stal tento týden, poté co složil slib jako náhradník za jednoho z rebelujících poslanců ODS, kteří se vzdali poslaneckého mandátu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD navrhne uzavření méně důležitých podniků

27.02.2021 17:08 Předsednictvo ČSSD pověřilo svoje ministry, aby ve vládě navrhli uzavření průmyslových podniků,…

Maláčová se dohaduje se Schillerovou na twitteru. Lidé nechápavě kroutí…

27.02.2021 16:56 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dnes na twitteru nabídla ministryni práce Janě…

Hejtmani: Opatření jsou odpovídající, plní se nemocnice, musíme virus…

27.02.2021 13:17 Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) považuje poslední zpřísnění protiepidemických…

Vláda upřednostnila ekonomické zájmy před zdravím, fabriky neřeší, varuje…

27.02.2021 12:51 Vláda podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly dala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama