Na nikoho jsem netlačil, brání se Kalousek!

Praha – Vláda ve středu přežila krizi, která byla zapříčiněná „rebelujícími“ poslanci protestujícím proti zvyšování daní. Ti odmítali podpořit stabilizační balíček, se kterým spojil premiér Petr Nečas hlasování o důvěře vládě. Ministr financí Miroslav Kalousek je přesvědčen, že u některých poslanců, kteří se nakonec rozhodli vládu podpořit, zapůsobila hrozba předčasných voleb, jak uvedl v rozhovoru pro Právo.

Miroslav Kalousek /TOP 09/
doporučujeme

K poslancům, kteří jsou v posledních dnech diskutovaní kvůli nepravomocnému odsouzení, Roman Pekárek a Jaroslav Škárka, a podpořili vládu, uvedl: „oni mají mandát od svých voličů. Já je nevolil, ani jsem je nenavrhoval na kandidátku. Tím, že podpořili vládu, vyjádřili vůli svých voličů, takže je to legitimní." Je ale přesvědčen, že poškozují celou politickou scénu v České republice. Kvůli nim by i zvažoval novelu ústavy, protože se mu nezdá správné, aby byly v Poslanecké sněmovně.

Škárka se vládu rozhodl podpořit podle Kalouska proto, že pád vlády by znamenal předčasné volby. „A ty jsou pro tyto typy poslanců konečná. Myslím tedy, že za tím byla snaha odvrátit zánik mandátu," uvedl pro Právo. Rozhodnutí třech „rebelů" z ODS položit poslanecký mandát považuje za projev loajality vůči vládě, která jim umožňuje budoucí spolupráci.

Kalousek v rozhovoru odmítl, že by druhá verze státního rozpočtu pro příští rok, bylo jen „beranidlem" k dotlačení poslanců, aby podpořili vládu. Tato verze rozpočtu v sobě zahrnovala výrazné škrty pro školství a vědu, což je pro Kalouska lepší varianta než vyšší deficit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté terčem posměchu. Lidé dívku z fotobanky parafrázují

09.08.2020 18:12 Aktualizováno KSČM, která si pomocí plakátu mladé dívky s heslem "Být komunistou je in" chtěla získat voliče, se…

Korespondenční volba navzdory karanténě padla. V cizině by jí ale mohli…

09.08.2020 18:05 Korespondenčního hlasování se asi jen tak nedočkáme. Politické strany zastoupené v parlamentu se se…

KOMENTÁŘ: Pompeo přijede vzkřísit skomírající demokracii. Bagatelizováním…

09.08.2020 16:30 KOMENTÁŘ – Dokonale poznal, jaké zákeřné zlo představuje, když sloužil jako velitel tankového…

Transparency chce přezkum Babišova střetu zájmů, obrátila se na…

09.08.2020 14:16 Transparency International (TI) podala podnět k ministerstvu spravedlnosti, aby přezkoumalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama