Poslanec Pekárek by měl být trestně stíhán, shodl se imunitní výbor

Praha - Mandátový a imunitní výbor doporučil ve čtvrtek Poslanecké sněmovně vydat nepravomocně odsouzeného poslance Romana Pekárka k dalšímu trestnímu stíhání. Plénum sněmovny by mělo o Pekárkově vydání definitivně rozhodnout již na prosincové schůzi.

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
doporučujeme

"Členy výboru jsem poinformoval o pseudokauze, není to žádná kauza, protože k žádnému korupčnímu jednání nedošlo," řekl Pekárek v České televizi. Mandátu se vzdát, ani přes možné vydání plénem Poslanecké sněmovny orgánům činným v trestním řízení, nehodlá. Nahrávka, na základě které soud dříve rozhodnul, je podle poslance nezákonná. Na dotaz, proč si to myslí, ale již neodpověděl.

Pekárek patří mezi tři nové poslance, kteří složili svůj slib začátkem listopadu poté, kdy nahradili některé rebely z ODS. Roman Pekárek byl přitom v tomto roce nepravomocně odsouzený na šest let za korupci.

Plénum Poslanecké sněmovny by mělo o Pekárkově vydání definitivně rozhodnout již na prosincové schůzi, která začíná příští týden.

Vrchní soud v Praze požádal vedení Poslanecké sněmovny o vydání nového poslance k trestnímu stíhání hned začátkem listopadu.

Bývalý kolínský místostarosta Pekárek byl zatím nepravomocně odsouzen na šest let do vězení za korupci. Podle obžaloby měl za milion korun podnikateli Petru Ličkovi umožnit výrazně levnější nákup pozemků, než byla jejich hodnota. Krajský soud v Praze ho letos uznal vinným a poslal ho do vězení. Pekárek se proti rozsudku odvolal, vrchní soud se tak má jeho případem zabývat 18. prosince.

Pekárek se stal poslancem poté, co složil slib jako náhradník za jednoho z rebelujících poslanců ODS, kteří se vzdali poslaneckého mandátu. Koalici pomohl prohlasovat například církevní restituce či kontroverzní a dlouze diskutovaný daňový balíček. Po tlaku svých spolustraníků pozastavil členství v ODS, jejich výzvy ke složení poslaneckého mandátu však nevyslyšel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koudelka nedrží ústa a krok s Hradem, Zeman na něj hledá špínu. Vítejte v…

26.11.2020 22:04 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Neštítí se žádných praktik. Prezident Miloš Zeman dává otevřeně najevo, jak moc mu vadí…

Koupi nového vozu jsem hned škrtla, podezřelé odměny i zakázky vyřeším,…

26.11.2020 22:01 Aktualizováno ROZHOVOR – Je zavalena prací. Nová hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za hnutí STAN)…

Neshody v koalici. Babiš a Hamáček mají o daních jinou představu, posun je…

26.11.2020 18:09 V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej…

Rusnok reaguje na vládu, její rozpočtová politika prý může urychlit…

26.11.2020 17:21 Snaha podpořit více ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama