Poslanec Pekárek by měl být trestně stíhán, shodl se imunitní výbor

Praha - Mandátový a imunitní výbor doporučil ve čtvrtek Poslanecké sněmovně vydat nepravomocně odsouzeného poslance Romana Pekárka k dalšímu trestnímu stíhání. Plénum sněmovny by mělo o Pekárkově vydání definitivně rozhodnout již na prosincové schůzi.

Přidejte svůj názor

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
doporučujeme

"Členy výboru jsem poinformoval o pseudokauze, není to žádná kauza, protože k žádnému korupčnímu jednání nedošlo," řekl Pekárek v České televizi. Mandátu se vzdát, ani přes možné vydání plénem Poslanecké sněmovny orgánům činným v trestním řízení, nehodlá. Nahrávka, na základě které soud dříve rozhodnul, je podle poslance nezákonná. Na dotaz, proč si to myslí, ale již neodpověděl.

Pekárek patří mezi tři nové poslance, kteří složili svůj slib začátkem listopadu poté, kdy nahradili některé rebely z ODS. Roman Pekárek byl přitom v tomto roce nepravomocně odsouzený na šest let za korupci.

Plénum Poslanecké sněmovny by mělo o Pekárkově vydání definitivně rozhodnout již na prosincové schůzi, která začíná příští týden.

Vrchní soud v Praze požádal vedení Poslanecké sněmovny o vydání nového poslance k trestnímu stíhání hned začátkem listopadu.

Bývalý kolínský místostarosta Pekárek byl zatím nepravomocně odsouzen na šest let do vězení za korupci. Podle obžaloby měl za milion korun podnikateli Petru Ličkovi umožnit výrazně levnější nákup pozemků, než byla jejich hodnota. Krajský soud v Praze ho letos uznal vinným a poslal ho do vězení. Pekárek se proti rozsudku odvolal, vrchní soud se tak má jeho případem zabývat 18. prosince.

Pekárek se stal poslancem poté, co složil slib jako náhradník za jednoho z rebelujících poslanců ODS, kteří se vzdali poslaneckého mandátu. Koalici pomohl prohlasovat například církevní restituce či kontroverzní a dlouze diskutovaný daňový balíček. Po tlaku svých spolustraníků pozastavil členství v ODS, jejich výzvy ke složení poslaneckého mandátu však nevyslyšel.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Není Babiše kromě Babiše a Bureš je jeho Prorok." Známý diplomat se…

16.09.2019 11:59 Turkolog, diplomat a první velvyslanec České republiky v Turecku Tomáš Laně se na svém blogu …

Ovčáček se pustil do Jakuba Jandy. Ten si to nenechal líbit a tohle mu…

16.09.2019 11:37 Aktualizováno Mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček na svém Facebooku okomentoval situaci kolem…

Zdroje blízké Hradu odhalují strategii Zemana vůči Babišovi. Kmenta…

16.09.2019 11:31 Nejen o vztahu mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem, ale také o kauzách,…

Valorizace důchodů o 900 korun? Seniorům stejně v kapse moc nezůstane,…

16.09.2019 10:52 Důchodci od roku 2020 dostanou k důchodu průměrně 900 korun navíc. Tím by ale zvyšování důchodů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama