Kalousek s Nečasem si platili loajalitu členů vlády?

Praha – Podle stínového ministra školství Marcela Chládka bývalý šéf téhož rezortu Josef Dobeš dostával za podporu Nečasovy vlády až 800 milionů korun. Takovou informaci údajně přináší utajená zpráva o investicích, které dal premiér Petr Nečas s ministrem financí Miroslavem Kalouskem do přežití vlády.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Petr Nečas /ODS/, předseda

„Zpráva o této politické korupci a nakupování hlasů pro klíčová hlasování jen potvrzuje nepřijatelný politický styl současné pravicové vlády. Priority o vzdělané společnosti, rozvoji vědy a výzkumu, hospodářském růstu či podpoře ekonomiky byly dávno nahrazeny prostou snahou udržet se u moci, ať to stojí, co to stojí," uvádí Chládek.

Josef Dobeš se nedávno rozhodl věnovat českému sportu. Chládek se však domnívá, že „investice" do Dobeše nikterak nepomohou sportu. A i kdyby byl podporován takovouto cestou, neznamenalo by to nic dobrého. Sport by měl být dle Chládka podporován férovou cestou státem, což znamená systematicky a transparentně.

ČSSD požaduje systémovou změnu financování sportu. Hlavním bodem přitom je důsledné využívání evropských fondů, což se Nečasově vládě příliš nedaří.

„Mise Josefa Dobeše do hlubin českého sportu tak začala neveselým politickým kšeftem. Všichni, kdo mají sport alespoň trochu rádi, se musí mít na pozoru. Pokud totiž Dobeš předvede jen poloviční formu, jakou aplikoval coby ministr na MŠMT, pak dostanou sportovci opravdu těžký direkt," dodává.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roman Onderka byl nominován na 1. místopředsedu ČSSD

17.01.2019 20:04 Poslanec Roman Onderka (ČSSD) získal dnes od jihomoravské organizace ČSSD nominaci na prvního…

Soudce se pustil do Zemana. A Ovčáček se rozhodl, že to tak nenechá

17.01.2019 19:55 Aktualizováno Bývalý předseda a nynější soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa cítí velké zklamání z…

Hrad zasahuje do justice? Piráti, TOP 09 a STAN chtějí skandál řešit ve…

17.01.2019 19:18 Aktualizováno Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa dnes uvedl v rozhovoru pro Deník N, že…

Jaromír Soukup na Hrad? Mediální magnát si brousí zuby na prezidentské…

17.01.2019 17:06 Aktualizováno Podnikatel, moderátor a majitel stanice Barrandov Jaromír Soukup oznámil, že zakládá politické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama