Václav Klaus je zodpovědný za chaos v českých zákonech!

Praha – Předseda odborné rady pro boj proti korupci NS-LEV21 Karel Horák se pustil do kritiky právní praxe v České republice a do základu demokratické společnosti. Ta je založena na myšlence: co není zákonem zakázáno, je dovoleno.

Přidejte svůj názor

Václav Klaus
doporučujeme

„Chronicky nedostatečná zákonná úprava téměř všech oblastí života v České republice vede k tomu, že se často dostáváme mimo právní rámec do takzvané šedé zóny, kde si každý dělá, co chce a ještě si to vznešeně zdůvodňuje tím, že má přece svobodu," uvádí.

Podle Horáka má toto chování základ v počátku devadesátých let, kdy probíhala divoká privatizace. V té době někteří neoliberalisté jako Václav Klaus prohlašovali, že ke vzniku tržního prostředí v naší zemi, je třeba na chvíli zhasnout, aby se na trhu mohly všechny síly volně projevit nehledě na právo.

Takové jednání mělo za následek kriminalitu, tunelování a velké ztráty. Zároveň dle Horáka vznikl chaotický právní řád, kdy není možné právo dostatečně vymáhat, a občané se děsí jakékoli právní regulace, ač by mohla stavu prospět.

„Zavádějící a falešné zbožštění svobody po česku je přitom unikátem, který už kilometr za Rozvadovem neplatí. Celá Evropa, kterou jsme si zvykli nazývat Západní a k níž jsme desetiletí obdivně vzhlíželi, se totiž bez řádné právní regulace neobejde," dodává.

Když už se oháníme západními hodnotami, které jsou pro většinu z nás posvátné, mohli bychom převzít i podobnou formu regulace, jaká platí v Německu či Francii. V těchto zemích i přes omezení funguje svoboda a korupce tam nebují tolik jako v ČR.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloš Zeman? Tohle je ostuda naší země v demokratickém a svobodném světě,…

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Poslankyně ODS a někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se naštvala kvůli…

Česko podpoří centra pro uprchlíky z Venezuely

18.10.2019 22:25 Česká republika podpoří dvě centra pro nejchudší matky s dětmi, které uprchly z krizí zmítané…

Policie dnes zasahovala v budovách vnitra a hasičů

18.10.2019 17:44 Policisté ve čtvrtek provedli domovní prohlídky v budovách ministerstva vnitra a generálního…

Kolik peněz ještě z lidí vymáčknete? Opozice si ve Sněmovně podala…

18.10.2019 16:08 Aktualizováno Projednávání vládního daňového balíčku bude pokračovat zřejmě až příští pátek na mimořádné schůzi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama