Václav Klaus je zodpovědný za chaos v českých zákonech!

Praha – Předseda odborné rady pro boj proti korupci NS-LEV21 Karel Horák se pustil do kritiky právní praxe v České republice a do základu demokratické společnosti. Ta je založena na myšlence: co není zákonem zakázáno, je dovoleno.

Václav Klaus
doporučujeme

„Chronicky nedostatečná zákonná úprava téměř všech oblastí života v České republice vede k tomu, že se často dostáváme mimo právní rámec do takzvané šedé zóny, kde si každý dělá, co chce a ještě si to vznešeně zdůvodňuje tím, že má přece svobodu," uvádí.

Podle Horáka má toto chování základ v počátku devadesátých let, kdy probíhala divoká privatizace. V té době někteří neoliberalisté jako Václav Klaus prohlašovali, že ke vzniku tržního prostředí v naší zemi, je třeba na chvíli zhasnout, aby se na trhu mohly všechny síly volně projevit nehledě na právo.

Takové jednání mělo za následek kriminalitu, tunelování a velké ztráty. Zároveň dle Horáka vznikl chaotický právní řád, kdy není možné právo dostatečně vymáhat, a občané se děsí jakékoli právní regulace, ač by mohla stavu prospět.

„Zavádějící a falešné zbožštění svobody po česku je přitom unikátem, který už kilometr za Rozvadovem neplatí. Celá Evropa, kterou jsme si zvykli nazývat Západní a k níž jsme desetiletí obdivně vzhlíželi, se totiž bez řádné právní regulace neobejde," dodává.

Když už se oháníme západními hodnotami, které jsou pro většinu z nás posvátné, mohli bychom převzít i podobnou formu regulace, jaká platí v Německu či Francii. V těchto zemích i přes omezení funguje svoboda a korupce tam nebují tolik jako v ČR.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté terčem posměchu. Lidé dívku z fotobanky parafrázují

09.08.2020 18:12 Aktualizováno KSČM, která si pomocí plakátu mladé dívky s heslem "Být komunistou je in" chtěla získat voliče, se…

Korespondenční volba navzdory karanténě padla. V cizině by jí ale mohli…

09.08.2020 18:05 Korespondenčního hlasování se asi jen tak nedočkáme. Politické strany zastoupené v parlamentu se se…

KOMENTÁŘ: Pompeo přijede vzkřísit skomírající demokracii. Bagatelizováním…

09.08.2020 16:30 KOMENTÁŘ – Dokonale poznal, jaké zákeřné zlo představuje, když sloužil jako velitel tankového…

Transparency chce přezkum Babišova střetu zájmů, obrátila se na…

09.08.2020 14:16 Transparency International (TI) podala podnět k ministerstvu spravedlnosti, aby přezkoumalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama