Karel Randák promluvil o policii. A je to šokující

Praha – Bývalý ředitel české zahraniční rozvědky ÚZSI a člen správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Randák se rozhodl podat stížnost proti jednání policejního orgánu.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Karel Randák
doporučujeme

Policie podle Randáka zcela záměrně protahuje šetření stíhání. Randák se měl dopustit trestného činu, když zveřejnil výši platu a výši mimořádných odměn vysoké státní úřednice – ředitelky kabinetu premiéra Petra Nečase Jany Nagyové. Její základní plat je kolem 30 tisíc korun měsíčně, ale kvůli odměnám se měsíčně dostal až na sumu 273 tisíc (190 tisíc korun čistého).

Randák policejnímu orgánu vytýká, že jemu a dalším obviněným nebylo umožněno nahlížet do vyšetřovacího spisu, přestože poškozená si jej prohlédla opakovaně. Dále se mu nezamlouvá, že opakovaně vyslýchá svědky, což vede k prodloužení vyšetřování.

Obviněným navíc před každým výslechem prohlížejí kapsy a zavazadla, kde je i obhajující advokátní spis. A aby toho nebylo málo, bez důvodu policejní orgán požaduje DNA a otisky prstů obviněných, přestože policie nezajistila na inkriminovaných materiálech otisky ani biologický materiál.

Pochybení se měla policie dopustit i v případě, kdy měla nutit vyslýchanou osobu, aby mluvila i bez advokáta, kterého si vyslýchaný žádal. Kvůli všem těmto záležitostem podává Randák stížnost státnímu zástupci.

„I když se některá pochybení mohou jevit jako nepříliš závažná, ve svém souhrnu mohou mít fatální dopad na průběh vyšetřování," uvedl Randákův advokát Petr Kočí s tím, že „i bagatelní pochybení je nutné interpretovat v jejich souhrnu – stále totiž platí rčení používané i v judikatuře Ústavního soudu, že stokrát nic umořilo osla."

„Postup policisty vyvolává pocit, že trestní řízení je v tuto chvíli vedeno pouze ve snaze o zbytečné úkony, protahování, šikanování a naši mediální dehonestaci," dodává Randák, který je přesvědčen, že jde o smyšlené obvinění.

Loading...
Témata: Randák, Karel | policie
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prochází tisíce lidí. Milion chvilek na Václavském připomíná rok…

21.08.2019 19:38 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Střet zájmů? Černošice zřejmě opět rozhodly v neprospěch Babiše, odvolal se

21.08.2019 17:54 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama