Lidé z centra korupce řídí Českou republiku!

Praha – Čínská delegace zástupců radnice hlavního města Činy Pekingu přijela dle slov analytika a ředitele Nadačního fondu proti korupci Petra Soukenky omrknout, jak tato organizace vede boj proti korupci.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Petr Soukenka, NFPK

„Při vědomí toho, jak se v Číně také trestá korupce či hospodářské delikty (pro neznalé: řešení probíhá často na fotbalových stadionech za účasti popravčí čety) jsem nevěděl, jak bych delegaci zdůvodnil, že v samém centru zmíněné mapy vazeb a kauz se nachází současný prezident republiky a na třetím místě pak současný ministr financí, přičemž oba se ve vysokých státních či úřednických postech pohybují již 20 let. Naštěstí se zástupci komunistické Číny na tuto naši demokratickou reálii blížeji neptali," píše Soukenka.

Soukenka se zamýšlí nad tím paradoxem, že Nadační fond proti korupci je pro vládu skupinou potížistů, zatímco fond je pro členy protikorupčního výboru pekingské radnice vzorem v boji proti korupci.

Delegaci zajímalo, jaký rozdíl je u nás v korupci před rokem 1989 a po něm. Soukenka věří, že jsou pravdivá slova bývalého člena KSČ a dnes podnikatele Karla Muzikáře „jsem přesvědčen, že za celých čtyřicet let komunistického režimu neukradlo československé politbyro dohromady ani miliardu." Soukenka připomíná, že Marek Dalík je obviněn z toho, že si měl říci dokonce o půl miliardy korun za zařízení zakázky.

Témata: Soukenka, Petr | NFPK
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama