Lidé z centra korupce řídí Českou republiku!

Praha – Čínská delegace zástupců radnice hlavního města Činy Pekingu přijela dle slov analytika a ředitele Nadačního fondu proti korupci Petra Soukenky omrknout, jak tato organizace vede boj proti korupci.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Petr Soukenka, NFPK
doporučujeme

„Při vědomí toho, jak se v Číně také trestá korupce či hospodářské delikty (pro neznalé: řešení probíhá často na fotbalových stadionech za účasti popravčí čety) jsem nevěděl, jak bych delegaci zdůvodnil, že v samém centru zmíněné mapy vazeb a kauz se nachází současný prezident republiky a na třetím místě pak současný ministr financí, přičemž oba se ve vysokých státních či úřednických postech pohybují již 20 let. Naštěstí se zástupci komunistické Číny na tuto naši demokratickou reálii blížeji neptali," píše Soukenka.

Soukenka se zamýšlí nad tím paradoxem, že Nadační fond proti korupci je pro vládu skupinou potížistů, zatímco fond je pro členy protikorupčního výboru pekingské radnice vzorem v boji proti korupci.

Delegaci zajímalo, jaký rozdíl je u nás v korupci před rokem 1989 a po něm. Soukenka věří, že jsou pravdivá slova bývalého člena KSČ a dnes podnikatele Karla Muzikáře „jsem přesvědčen, že za celých čtyřicet let komunistického režimu neukradlo československé politbyro dohromady ani miliardu." Soukenka připomíná, že Marek Dalík je obviněn z toho, že si měl říci dokonce o půl miliardy korun za zařízení zakázky.

Loading...
Témata: Soukenka, Petr | NFPK
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek rozdává rány: "Je to d*bil”. Jaký premiér, takoví ministři a celá…

22.08.2019 22:23 Aktualizováno Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na sociálních sítích spustil kanonádu kvůli…

Babiš poslal Zemanovi na Hrad návrh na jmenování Zaorálka ministrem kultury

22.08.2019 18:33 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes odeslal prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na jmenování Lubomíra…

Lidovci dál bojují za ústavní ochranu vody, spustili petici

22.08.2019 17:39 KDU-ČSL připravila petici za ústavní ochranu vody. Navázala tak na návrh vlastních poslanců na…

Benešová žádala od Schillerové "jen drobné". Vyjednala 251 milionů navíc

22.08.2019 16:52 Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) vyjednala do rozpočtu úřadu na příští rok 251…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama