Poslanec Pekárek: Jsem oběť, mandátu se nevzdám!

Praha - Poslanec Roman Pekárek, který byl pravomocně odsouzen za korupci, se zatím nevzdá svého mandátu. Proti rozhodnutí soudu chce využít "všechny právní prostředky" a počká, jak jeho dovolání dopadne. Informuje o tom server ihned.cz.

371
doporučujeme

"Určitě využiji všechny právní prostředky, ale nejsem odborník, poradím se s právníky," odpověděl Pekárek na otázku serveru ihned.cz, jestli podá dovolání k Nejvyššímu správnímu soudu. Poslanec chce podle svých slov vyčkat na výsledek dovolání, až poté zváží další kroky. "Stále více věc vnímám, jako že jsem měl být odsouzen za každou cenu. Stal jsem se obětí soudního systému," uvedl.

Pekárek jako tehdejší místostarosta Kolína chtěl po místním podnikateli milion korun za zprostředkování výhodného prodeje obecních pozemků. Soud jako důkaz přijal zvukovou nahrávku, podle soudce byla jasně prokázána její pravost. Poslanec, který pozastavil své členství v ODS, vinu odmítá.

Podle předsedy poslanců ČSSD Jeronýma Tejce je naprosto nemyslitelné, aby byl Roman Pekárek přítomen na jednání sněmovny. "Nedovedu si představit, že osoba odsouzená za úmyslný trestný čin, navíc za korupci, si ponechá svůj poslanecký mandát.

S veřejnou výzvou, aby Roman Pekárek složil mandát, přišel dosud jen předseda poslaneckého klubu TOP 09. "Předně neměl mandát nikdy přijmout, ale já věřím, že netušil, do čeho jde. Veřejně ho vyzývám, ať složí mandát, nedělá sněmovně ostudu a neznevažuje ústavní instituci," vzkázal Gazdík Pekárkovi.

Předsedkyně sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová chce dát návrh, aby pravomocný rozsudek znamenal ztrátu mandátu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Komunisté zase velí zemi. I když se neoslovujeme soudruhu a…

23.01.2021 22:08 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Po zemi se opět rozlila rudá barva, která diktuje, jak národ bude žít. Komunisté bohužel…

Zemřela pražská zastupitelka za ODS Jaroslava Janderová, bylo jí 70 let

23.01.2021 18:32 V Praze dnes dopoledne zemřela v 70 letech pražská zastupitelka a předsedkyně magistrátního…

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

ČSSD vede debaty o spolupráci ve volbách, ANO mezi možnostmi není

23.01.2021 08:03 Sociální demokracie vede diskusi o spolupráci pro podzimní sněmovní volby se Zelenými, odboráři i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama