Kraus plivnul na Klause: Amnestií po sobě pořádně uklidil

Praha – Končící prezident Václav Klaus podle moderátora a herce Jana Krause neplánoval skrze vyhlášení amnestie nic jiného, než po sobě pořádně uklidit. Úklid se mu daří skutečně kompletní, neboť vedle amnestie chystá Klaus ještě udělení milostí, píše Kraus na svém webu KrausMagazin.cz

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Jan Kraus
doporučujeme

„Já pitomec se se domníval, že Klaus na závěr své prezidentské kariéry – přece jen chce být velkorysý a tak dal amnestii," píše Kraus a dodává: „dnes už je jasné, že Klaus sice jistě vycházel z faktu, že v prezidentské funkci končí – ale místo mé naivní iluze o velkorysosti, se pragmaticky rozhodl "uklidit" – nebo zamést stopy.  Za celým svým funkčním obdobím."

I kdyby se někdo rozhodl vytáhnout nějakou tu podezřelou kauzu z Klausova prezidentování, bude mu vše kvůli amnestii k ničemu. Případně Klaus chystá ještě nějaké ty milosti, takže i ty zbytky kauz budou rozmetány. „A starou, dobrou, známou, paní Veseckou, by rád připíchnul vedle ombudsmana – aby tak nějak to krytí bylo kompletní," dodává.

Ostatně tohle se dalo od Klause dle Krause očekávat. Celé jeho úřadování bylo sobecké a sledující jen své vlastní zájmy. Jeho arogantní vystupování, kdy nebral v potaz jiné názory. A kdo si myslí něco jiného než on, to „jsou buď idioti nebo škarohlídi."

Kraus má tedy radost, že Klaus konečně opouští místo na Hradě, jenomže: „za dveřmi ovšem stojí poněkud podivná squadra kandidátů, kde například favorizovaný Zeman absolvoval s odcházejícím Václavem intenzivní společný kurs "tichého vládnutí", kdy jediným zvukem bylo šustění kradených bankovek a mlaskot zúčastněných."

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Povinnosti po ukončení rodičovské? Řada lidí tápe, hrozí jim i sankce

30.05.2020 10:10 Zřejmě neutrální stanovisko vlády dostanou zákonodárci k předloze hnutí STAN, podle níž by úřady…

Omluvte se záchranářce a požádejte, aby zůstala, apeluje exhejtman Bendl…

30.05.2020 08:45 Stojí na straně záchranářky. Bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS) vyjádřil podporu i…

Dělám vše pro odvolání Filipa z prestižní pozice ve Sněmovně, říká pro EZ…

29.05.2020 22:17 Aktualizováno ROZHOVOR - Zahájila kampaň za jeho odvolání. Pro šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou je…

NSS rozhodl ve prospěch Nečasové v případu darovací daně

29.05.2020 19:03 Nejvyšší správní soud (NSS) i potřetí rozhodl ve prospěch Jany Nečasové (Nagyové), manželky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy