Janeček: Klaus poškodil naši zemi víc než 10 zlojedů dohromady!

Praha – Prezidentem Václavem Klausem vyhlášená amnestie zvedla ze židle i zakladatele pozitivní evoluce a Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka. Ten však našel amnestii i něco dobrého.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Karel Janeček

„Jím vyhlášená amnestie představuje tlustou čáru za podvody a korupčními skandály za celou éru 90. let a počátku nového tisíciletí, kdy v rámci tzv. opoziční smlouvy společně s Milošem Zemanem vytvořili základ korupčního prostředí," uvádí Janeček.

Připomíná, že mnoha pachatelům se tedy jejich provinění ve své podstatě vyplatilo. Teď jsou už na svobodě, nakradené miliardy jim také zůstanou. Okradení tak mají smůlu, neboť odškodněni nebudou a ani zadostiučinění se nedočkali, když ti, co je okradli, jsou díky našemu prezidentu na svobodě.

„Amnestie přestavuje završení Klausovy 23 leté činnosti, kdy tento člověk poničil hodnoty naší země a umožnil a podpořil rozkrádání veřejných prostředků. V jednom rozhovoru jsem řekl, že Klaus je člověk, který nejvíc poškodil naši zemi v novodobých dějinách. Dokonce jsem v nadsázce řekl, že pokud vezmeme dalších 10 nejhorších zlojedů, tak Klaus poškodil naší zemi více než tito dohromady. Po korupční amnestii už si ani nemyslím, že mé hodnocení je nadsázka," dodává.

Janeček se v amnestii snaží najít pozitivum, a našel jej ve sjednocení společnosti. Ta se dnes společně projevuje vůči sprostému kroku Klase. Existuje tak naděje, že se lidé vzepřou a budou se sami snažit situaci změnit. „Koneckonců, pokud bychom měli nadále zůstat apatičtí a pasivní, tak si nic jiného nezasloužíme," píše Janeček.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama