Petra Buzková podpořila Schwarzenberga. Straně navzdory

Praha - Proti Miloši Zemanovi se staví bývalé vedení ČSSD. Navzdory tomu, že to současné ho vehementně začalo podporovat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Petra Buzková /ČSSD/
doporučujeme

Miloš Zeman získal ihned po vyhlášení výsledků prvního kola podporu vedení ČSSD. To vyvolalo radost v prozemanovském táboře v čele s Marií Benešovou a Jaroslavem Foldynou.

Na druhou stranu to rozlítilo expředsedu ČSSD Vladimíra Špidlu. Ten otevřeně podpořil Karla Schwarzenberga. Stejně tak se na stranu předsedy TOP09 postavila místopředsedkyně ČSSD z éry Miloše Zemana Petra Buzková. "Podporuji pana Schwarzenberga," řekla Buzková idnes.cz.

Své pohnutky k podpoře místopředsedy vlády odůvodnila pro idnes.cz takto: "Mým kandidátem Karel Schwarzenberg není z toho důvodu, že by byl sociální demokrat – tím ostatně není. Je to však bytostný demokrat, který boji za demokracii a lidská práva věnoval obrovské úsilí již v době, kdy mu to nemohlo přinést žádný prospěch."

Proti volbě Miloše Zemana bojuje, byť nepřímo, i současný místopředseda a neúspěšný kandidát v boji o Hrad Jiří Dienstbier. Ten pokračuje ve velmi ostré kritice Zemana a jeho okolí, zatímco na knížete mnoho negativ neuvádí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama