Radim Jančura volil Zemana, proč teď vsadí na Schwarzenberga?

Praha - Nadační fond proti korupci během za dva roky své existence rozvířil významně vody české politické scény, jejíž část má silné pouto na korupční a klientelistické prostředí. Přestože fond jako celek nepodporuje v probíhající volbě prezidenta, někteří jeho členové mají o kandidátech jasno.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Radim Jančura, majitel Student Agency

"Nadační fond proti korupci je zcela apolitickou organizací a proto nevyjadřuje podporu žádnému z kandidátů na prezidenta," sdělila projektová manažerka NFPK Linda Majerová EuroZprávám.cz na dotaz, zda bude fond vydávat stanovisko k prezidentské volbě. Jako jednotlivci ale někteří členové fondu stanoviska k volbě prezidenta vydali.

Zakladatel fondu, podnikatel Karel Janeček, ve svém videoblogu označil přímou volbu prezidenta za "extrémně užitečnou věc." Zveřejnil ho ještě před prvním kolem prezidentské volby, kdy prohlásil, že na Hradě nechce ani jednoho z dvojice Zeman - Fischer. Proto podpořil Karla Schwarzenberga.

Majitel žlutého dopravce Radim Jančura v prvním kole volil Zemana, protože mu přišel jako menší zlo před Janem Fischerem. "Schwarzenberg vypadal jako outsider. Jsem ale rád, že do druhého kola postoupil, a teď dám svůj hlas právě jemu," řekl MF DNES podnikatel.

Pivovarník Stanislav Bernard pak stejně jako jeho dva kolegové podpořil Karla Schwarzenberga.

Tito tři muži ještě s moderátorem Janem Krausem a exšpionem Karlem Randákem tvoří správní radu Nadačního fondu proti korupci.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama