Feministky zuří: Zeman označil znásilnění za evoluční výhodu!

Praha – Předsedkyně České ženské lobby Jana Smiggels Kavková zaslala prezidentskému kandidátovi Miloši Zemanovi otevřený dopis. Vyzývá jej k omluvě za výroky o znásilnění jako o evoluční výhodě, jak Zeman mluvil v televizní debatě.

Miloš Zeman, Prezidentský duel 2013
doporučujeme

Tato slova považuje za zcela nepřípustný a neomluvitelný. „Při vší úctě k Vaší oblibě bonmotů byste jakožto soudný člověk měl rozpoznat, že tohle už bylo daleko za hranicí dobrého vkusu. A že jste hrubě urazil mnoho žen, ať už samotných obětí sexuálního násilí, nebo těch ostatních. Slyšet taková slova z úst prezidentského kandidáta je smutné a šokující," uvádí Smiggels Kavková.

Podle Smiggels Kavkové právě takové názory a rádoby vtipné výroky zapříčiňují to, že znevažování obětí znásilnění a dalšího násilí na ženách přežívá. Výrok v televizní debatě má navíc dopad na spoustu diváků a divaček. „Nejsem si jistá, jestli si vůbec následky svého chování uvědomujete, což však Vaše selhání nijak neomlouvá." Předsedkyně České ženské lobby proto požaduje po Zemanovi omluvu.

Témata: Miloš Zeman
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vystoupí s projevem v televizi. Chci říct něco důležitého, avizoval

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve 20:00 vystoupí s televizním projevem. Řekl to dnes ve svém…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho…

20.09.2020 21:04 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Jaké téma odlehčí vypjatá jednání? Tour a cyklistika jsou ideální, říká…

20.09.2020 17:30 ROZHOVOR - Sáhl po mobilu a okamžitě na něm vyťukal blahopřejnou zprávu svému slovinskému protějšku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama