Analytik fondu proti korupci je zoufalý z volby prezidenta!

Praha – Po uplynulém víkendu máme jasno, kdo nastoupí na Hrad po Václavu Klausovi. Třetina českých voličů nám vybrala Miloše Zemana. Analytik a ředitel Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka sice není zrovna nadšení, ale výsledek je nutné respektovat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Petr Soukenka, NFPK

„Miloše Zemana nemám rád, neboť jeho arogance a sebestřednost jsou mi z duše odporné (objektivně musím ovšem ocenit jeho intelekt a znalosti). Jeho historické, ale i současné kontakty na podivné existence nevěstí nic dobrého," uvádí Soukenka.

Zeman hned po zveřejnění výsledků druhého kola zalhal, když tvrdil, že s Miroslavem Šloufem nespolupracuje, ten však oznámil médiím, že s kampaní pomáhal.

Analytik by nebyl nadšen ani z vítězství Karla Schwarzenberga, kterému se podle Soukenky „zalíbilo být součástí vládnoucí politické elity, bez ohledu na to, čeho se tato politická elita dopouštěla a dopouští." Ani jeho manažerské schopnosti nepovažuje za kvalitní. Dokonce ani odvolit správně nedokázal.

Soukenka tak popisuje své předvolební pocity: „v pátek jsem stál před volební místností a připadal jsem si jako člověk, který volí mezi tím, zda má zemřít na rakovinu plic nebo na rakovinu tlustého střeva."

Mrzí jej, že jsme nenašli kandidáta, který by byl přijatelný pro většinu voličů. „Zcela jistě máme takových kandidátů možná stovky, ale nikdo se nechtěl ponořit do bahna stávající úrovně politické kultury. Tak daleko jsme to za více jak 23 let od sametové revoluce dotáhli," povzdychl si Soukenka a dodal: „tak snad příště..."

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama