ŠOK! Janečkovu Fondu proti korupci hrozí zánik! Šlápli společnosti MSB Legal na kuří oko?

Praha – Společnost MSB Legal (dříve ŠACHTA & PARTNERS, v.o.s.) usiluje již delší dobu o zrušení Nadačního fondu proti korupci. Hrozí Fondu zrušení kvůli tomu, že píchli do vosího hnízda?

Přidejte svůj názor 4 komentáře

NFPK

NFPK 6. prosince 2011 otevřel téma možného vyvádění veřejných prostředků z pražského dopravního podniku. Ačkoli zatím v kauze DPP nepadlo jediné obvinění, NFPK musí před soudem obhajovat svoji smysluplnost. „Není tak vyloučeno, že dříve, než bude vzneseno obvinění na pachatele korupce v dopravním podniku, bude zrušen fond, který zachránil Pražanům řádově stovky miliónů korun," uvádí NFPK.

Městský soud v Praze vydal na základě návrhu MSB Legal usnesení, že NFPK má obhájit obecnou prospěšnost své činnosti. Společnost MSB Legal tvrdí, že „faktická činnost NFPK je v rozporu s účelem založení nadačního fondu a současně faktická činnost nadačního fondu, jež je specifikována rovněž v jeho Statutu jako další činnost nadačního fondu, nenaplňuje podstatu obecně prospěšného cíle nadačních fondů ve smyslu Zákona o nadacích."

„Spravedlnost si někdy dává na čas. Ovšem fakt, že MSB Legal v zastoupení JUDr. Danielem Teleckým usiluje o naše zrušení, považuji za nejlepší důkaz, že jdeme správným směrem," uvádí k zapeklité situaci ředitel NFPK Petr Soukenka.

Témata: NFPK
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama