Uznání Kosova byla chyba, tvrdí Miloš Zeman

Praha - Uznání vzniku státu Kosovo byla zásadní chyba, řekl expremiér Miloš Zeman v nedělním diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Kosovo je podle jeho slov islámská teroristická diktatura financovaná narkomafií.

Miloš Zeman, šéf SPO
doporučujeme

"Jestliže Afghánistán označíme za islámskou teroristickou vládu, tak stejně tak je Kosovo islámská teroristická diktatura, kterou financuje narkomafie," řekl Zeman. Nelíbí se mu rovněž, že vláda Mirka Topolánka Kosovo uznala jako samostatný stát.

Zeman také uvedl, že jako poslanec by byl pro navýšení počtu českých vojáků v Afghánistánu. "Hlasoval bych pro, i když je to velmi nepopulární," řekl. V přeneseném slova smyslu vysvětlil, že dnes se u Kábulu bojuje za Prahu.

"Teroristé jsou sice tisíce kilometrů od našich hranic, ale oni sem mohou proniknout. Nemůžeme se spokojit s tím, že teroristické hnutí se rozprostírá po celém světě," sdělil bývalý premiér. Nemůžeme se tvářit tak, že nás dění v Afghánistánu nezajímá. "Profesionalizoval jsem armádu, vojáci tak nemají sedět v kasárnách, ale mají se účastnit misí," dodal.

"Neřekl bych to lépe," reagoval Topolánek. Vláda Jana Fischera se podle něj nemusí bát, že by padla, takže by mohla klidně počet vojáků v misích navýšit. "U nás vláda padnout nemůže, tak si to klidně může lajsnout," řekl Topolánek a narážel na pád vlády v Nizozemsku. Ta předčasně skončila v sobotu, když se dvě největší strany koalice nedokázaly dohodnout na tom, zda stáhnout nizozemské vojáky z Afghánistánu.

 

Témata: Miloš Zeman | kosovo
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé by neměli počítat s rozvolněním, řekl Babiš

04.03.2021 16:14 Lidé by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření…

Sněmovna podpořila lidoveckou novelu volebního zákona, počítá se 14 kraji

04.03.2021 15:40 Aktualizováno Sněmovna v prvním kole podpořila v souladu s dohodami klubů odkládanou volební novelu KDU-ČSL,…

Vláda užívá necertifikované testy, povede to k dalšímu náporu na…

04.03.2021 14:21 Česká republika se řítí do dalšího velkého průšvihu. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský totiž…

Hnutí ANO by vyhrálo volby, koalice Pirátů a STAN je v závěsu

04.03.2021 12:47 Aktualizováno Volby do Sněmovny by v únoru vyhrálo hnutí ANO, které by stejně jako o měsíc dříve získalo 26,5…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama