Klaus si z nás dělá dobrý den. Odvolávám, co jsem odvolal, je jeho dnešní heslo

GLOSA - Prezident Václav Klaus se kvůli poslední etapě svého vládnutí zapíše jako muž extrémně kontroverzní a vrtkavý. Proč vrtkavý?

Václav Klaus při svém posledním prezidentském novoročním projevu.
doporučujeme

Protože zatímco ještě v úterý na návštěvě Slovenska odmítl, že by jeho slovenský protějšek Ivan Gašparovič mohl dostat státní vyznamenání.

"My vnitřně cítíme, že bychom si možná takové vyznamenání zasloužili, ale nebudeme vám dělat nahrávku, abyste tuto věc zesměšňovali," řekl novinářům po schůzce s Gašparovičovem Klaus.

Z toho každý pochopí, že žádné vzájemné předávání státních řádů nebude. Ale ejhle. Dnes se objevila z ničeho nic zpráva, že Gašparovičovi byl propůjčen Řád Bílého lva, což je dokonce nejvyšší české státní vyznamenání.

Nečasova vláda tento akt posvětila. A čím si toto ocenění vysloužil? Zlý jazykové by zajisté řekli, že "kamaráčoftem" s Klausem a vychválením jeho úlohy při rozdělení Československa. Superlativy totiž Gašparovič během Klausovy návštěvy nešetřil.

Pokud se vám ale zdá, že Klaus lhal, když sliboval, že vyznamenání dávat nebude, tak je na omylu. Klaus totiž nejspíš opět mluvil v majestátním plurálu, který mu je velmi blízký. Tím pádem když říkal, že"my vnitřně cítíme, že bychom si možná takové vyznamenání zasloužili," tak mluvil pouze o sobě a ne o Gašparovičovi. Tomu pak mohl s klidem vyznamenání udělit.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pokud bude očkovací systém úspěšný, Zeman Dzurillu vyznamená

21.01.2021 06:19 Pokud bude systém on-line registrace na očkování proti koronaviru úspěšný, vládní zmocněnec pro IT…

Zeman v MfD: Rusko by mělo nechat Navalného jít do voleb

21.01.2021 06:15 Rusko by mělo nechat opozičního politika Alexeje Navalného kandidovat ve volbách, je zbytečné z něj…

Ne roušky, ale potraviny. ANO, SPD a komunisté oficiálně ničí svobodu a…

20.01.2021 22:04 Aktualizováno KOMENTÁŘ - Názor, že současná vláda omezuje svobodu, jsme za poslední měsíce jistě slyšeli…

Čeští politici se shodují, že Bidenův projev byl o jednotě

20.01.2021 21:54 Aktualizováno Jako nabídnutou ruku lidem, kteří Joea Bidena nevolili, vidí dnešní projev nového amerického…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama