Skandál na ministerstvu práce roste: Policie stíhá dvanáct lidí!

Praha - Policie stíhá deset bývalých i současných úředníků ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Podezírá je z porušení povinností při správě cizího majetku, zneužití pravomoci úřední osoby a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Píše to server Lidovky.cz.

Jaromír Drábek /TOP 09/, exministr práce a sociálních věcí
doporučujeme

Pražská vrchní státní žalobkyně Lenka Bradáčová potvrdila, že se kauza týká počítačových zakázek na Ministerstvu práce. Policie už od loňského října kvůli nim stíhá dříve vlivného náměstka ministra práce Vladimíra Šišku a ředitele odboru IT Milana Hojera.

Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej mimo jiné uvedl, že jsou všichni stíháni na svobodě. Dále řekl, z čeho policisté nově stíhané lidi podezřívají. „Co se týká trestných činů, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy porušení povinností při správě cizího majetku, zneužití pravomoci úřední osoby a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže," vyjmenoval.

O stíhání nic neví ani bývalý šéf rezortu Jaromír Drábek (TOP 09), který kvůli Šiškově obvinění odstoupil. "Nemám žádné informace ohledně uvedeného tématu," napsal dnes serveru Lidovky.cz v SMS zprávě. O celé události nic neví ani současná ministryně práce Ludmila Müllerová.

Šišku a Hojera policie loni odvedla přímo z ministerstva. Získala totiž důkaz o tom, že nabízeli soukromé firmě OKSystem tučný úplatek za to, že stáhne svoji stížnost k antimonopolnímu úřadu. Ředitel firmy Martin Procházka stížnost poslal kvůli tomu, že se mu nelíbil způsob, jakým ministerstvo přidělilo miliardovou zakázku na nový systém na výplatu sociálních dávek společnosti Fujitsu. Šiška s Hojerem mu měli za stažení podnětu nabídnout jednu z dalších zakázek za zhruba 120 milionů korun.

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama