Zaorálek se pustil do Klause! Objevil jeho lži!

Praha – Ve středu večer odvysílala Česká televize poslední rozhovor s Václavem Klausem jako s prezidentem republiky. Podle místopředsedy Poslanecké sněmovny a ČSSD Lubomíra Zaorálka přinesl rozhovor rozuzlení problému novoroční amnestie.

Lubomír Zaorálek
doporučujeme

Za klíčovou považuje Klausovu reakci na slova moderátora Jakuba Železného, který se ptal na nezvládnutou privatizaci v devadesátých letech, která sebou přinesla mnoho podvodů na střadatelích. „Vše jsme se učili, všichni jsme se tehdy učili – nedělejme z toho kriminalizaci," uvedl končící prezident. Klaus tak vysvětlil, že podvodníci se pouze učili zbohatnout, což by nemělo být bráno jako kriminální čin.

„Proto přišel s amnestií. Pouze naplno projevil, co si celou dobu myslí. Proto omilostnil nejtěžší hospodářskou kriminalitu. Ne kvůli milosrdenství, jak občas nepřesně a podivně tvrdil. (...) Klíč je v tom, že Klaus tyto skutky za trestné činy nepovažuje. Klaus nesouhlasí s trestní politikou našeho státu," uvádí na blogu Aktuálně.cz Zaorálek s tím, že to znamená, že vychytralejší člověk může ty méně bystřejší bez trestu oblafnout.

Pro Klause je dle Zaorálka umění zbohatnout tím nejvyšším. Takže argumentace, že vyšetřování a trestní stíhání bylo zdlouhavé, je lichá, neboť se dle Klause nejedná o trestný čin. Končící prezident má tak zcela jiný systém morálních hodnot. Ačkoli Klaus před zvolením prohlašoval, že amnestii nikdy neudělí, ve studiu k amnestii dodal: „deset let jsme na tom pracovali."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama