U Jílkové se strhla mela: Držte hubu, Popelko!

Praha – Moderátorka Michaela Jílková si přizvala do pořadu České televize Máte slovo hosty k diskuzi nad cenou elektřiny. Hlavním tématem bylo, zda za vysoké ceny energie mohou majitele solárních elektráren, se kterými jakoby se v posledních letech roztrhl pytel.

Máte slovo s M. Jílkovou
doporučujeme

K diskuzi se sešli: ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, předsedkyně Státního ústavu pro jadernou bezpečnost a členka Poradní skupiny pro státní energetickou koncepci ČR Dana Drábová, výkonná ředitelka České fotovoltaické průmyslové asociace Zuzana Musilo, vedoucí energetické a klimatické kampaně Greenpeace Jan Rovenský.

Pořad byl zaměřen především na fotovoltaiky, které navýšily cenu energií. Někteří ji dokonce považují za podvod, na kterém se měl kdosi obohatit na úkor všech ostatních občanů. Žena, která v diskuzi zastupovala lidi z davu, se kvůli tomu ostře pustila do ministra Kuby, který společně s ODS dle jejích slov může za vysoké ceny energií.

Kuba si to však nenechal líbit a zdůraznil, že v době, kdy se schvalovala podpora solárních panelů, neseděl ve vládě a nemůže tedy za to, že to předchozí vlády nechaly v této podobě schválit. To jej však neuchránilo před dalšími výroky na jeho osobu od zmíněné ženy.

Argument, který použil Kuba, že nemůže ani za to, co dříve ODS bez něj schválila, označil za lichý Rovenský. Uvedl, že i když dříve v Greenpeace nebyl, nemůže považovat dřívější dění v organizaci pro něj za nepodstatné.

Ve studiu přítomný elektrikář se do ministra rovněž opřel poté, co Kuba pronesl, že dotace se nejčastěji rozkrádají. Elektrikáři nejde do hlavy, jestliže byly špatně nastavené podmínky u fotovoltaiky, jak Kuba uvádí, proč toho zneužila společnost ČEZ, kde je majoritním vlastníkem stát.

Tématu ČEZ se chytla žena z davu a prohlásila, že jsme jediný stát na světě, kde má stát podnik na půl s anonymními akciemi. Když tuto domněnku vyslovila, dodala: „třeba mě zavražděj, po tomhle pořadu!"

Drábová politovala Jílkovou s tím, že jí moderování tohoto pořadu skutečně nezávidí. O výrobě elektrické energie je dle ní vytvořený velice špatný obrázek a většina lidí tomu ani dostatečně nerozumí. Divákům Drábová vzkázala, že levné elektřiny se již nedočkáme. Energie budou jen a jen dražší a na nějaké zlevnění můžeme klidně rychle zapomenout.

Na závěr stoí za to upozornit, že se natáčení účastnil i Slávek Popelka, který proslul jako „mluvčí" Holešovské výzvy, když byl pozván do pořadu ČT Hyde Park, kde nedokázal představit konstruktivní cíle tohoto hnutí. Když se v pořadu Máte slovo chopil mikrofonu, začal útočit na vládu, že by měla okamžitě skončit, neboť jedině ona může za vysoké ceny. Načež začali ostatní lidé z publika na jeho účet nadávat, že z pořadu dělá politiku. Muž, který jej ostře usadil slovy „držte hubu!", se jej snažil přemoci a obrat o mikrofon.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama