Nový prezident Zeman neunesl kritiku!

Praha – V pátek dopoledne proběhla inaugurace nového prezidenta Miloše Zemana. Ten ve svém projevu vyhlásil boj kmotrům, neonacistům a novinářům. Poněkud zvláštní trojice, dle Zemana asi rovnocenná. Podle odborného asistenta na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK Milana Šmída se posledně jmenovanou skupinou snažil vlichotit do přízně publika.

Inaugurace Miloše Zemana
doporučujeme

Podle Šmída si Zeman vedl nadmíru dobře až do té doby, kdy „neodolal pokušení populistického rétora vlichotit se do přízně přítomného publika s nadějí na potlesk." Potlesk skutečně následoval, když se nový prezident opřel do části českých médií, která dle jeho mínění vymývá mozky, dopouští se manipulace veřejného mínění a přitom komentátoři ani ničemu nerozumí.

„Chápu, že žít s médii, která vám nejsou nakloněna, není lehké. Je to osud téměř všech politiků v demokratických společnostech s garantovanou svobodou projevu. K některým z nich jsou možná média kritičtější, než by si to zasloužili. Často také proto, že více než ostatní zavdávají příčinu ke kritice, nebo také proto, že kritickou reflexi svých činů neunesou a začnou s médii válčit," uvádí Šmíd na blogu Aktuálně.cz.

Šmídovi nevadí, že Zeman vyslovil, co si myslí o médiích. Zaráží jej však „zarámování podstatné části českých médií do tří zel." Tím, že postavil Zeman novináře hned vedle kmotrovské mafie a neonacistů, tím jakoby chtěl říci, že novináři jsou si s nimi rovni. Že jde o stejné zlo.

Témata: Miloš Zeman
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama