Zemřel poslanec ČSSD Jindřich Valouch

Praha - V Krkonoších zemřel v pondělí odpoledne poslanec ČSSD Jindřich Valouch. Agentuře Mediafax to sdělil předseda sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD).

Přidejte svůj názor

Zemřel poslanec ČSSD Jindřich Valouch

"Ano, mám tu informaci, ale nevím nic bližšího. Je to pro mě těžká zpráva," řekl agentuře Mediafax předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček.

Jindřich Valouch zemřel v Harrachově v odpoledních hodinách, záchranná služba mu již nedokázala pomoci. Valouchovi bylo 62 let a poslancem byl od června 2006.

Valouch byl mužem, kterého v pondělí kolem půl jedné odpoledne oživovala Horská služba v Harrachově, když omdlel ve frontě na lanovku. Muže se nepodařilo zachránit ani po hodině resuscitace, uvedl náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Záchranáři z horské služby začali s oživováním bezprostředně poté, co muž ztratil vědomí, a zároveň povolali vrtulník Letecké záchranné služby. "Záchranáři zatím pokračovali v oživovacích pokusech a muži podávali kyslík," uvedl Klepš. Vrtulník přistál na místě za patnáct minut a lékařka pak pokračovala v resuscitaci, přibližně o hodinu později však konstatovala smrt.

Valoucha by měl ve sněmovně podle kandidátní listiny ČSSD nahradit Pavel Smetana. "Ta informace se ke mně samozřejmě již donesla. Mohu potvrdit, že Jindřicha Valoucha po zbytek volebního období v Poslanecké sněmovně nahradím," sdělil agentuře Mediafax soukromý podnikatel Pavel Smetana z Prostějova.

Jindřich Valouch byl bývalým starostou a prvním primátorem statutárního města Přerov. Mezi lety 1990 až 1998 zastával funkci místostarosty města, v následujících dvou volebních obdobích byl jeho starostou. V roce 2006 byl za přerovský obvod zvolen poslancem Parlamentu ČR, zároveň ale zůstal zastupitelem Přerova.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama