Zeman začíná úřadovat, vládu zatím ignoruje. Proč?

Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne setká na Pražském hradě s členy diplomatického sboru. Bude to jeden z bodů programu dnešního dne, v který začíná prezident po pátečním slavnostním uvedení do funkce úřadovat.

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Na středu má Zeman naplánovanou schůzku s hejtmany. V tomto týdnu také stvrdí jmenování předsedy Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) Vratislava Mynáře kancléřem.

Na první jednání vlády po své inauguraci, které se koná ve středu a na které ho pozval premiér Petr Nečas, Zeman nepřijde. Nečas už dříve řekl, že považuje za normální, že Zeman po své inauguraci navštíví první pracovní jednání vlády.

Na vládu chce nový prezident přijít v případě, že se budou projednávat tak důležité záležitosti, jako byla v minulosti penzijní a daňová reforma či církevní restituce. „Přijdu jednak pro to, abych řekl svůj názor, a totéž učiním i v parlamentu, a jednak proto, abych hrál poctivou hru v tom smyslu, že nebudu překvapovat ani vládu, ani parlament svým vetem a argumenty pro toto případné veto přednesu vládě a parlamentu předem," řekl Zeman.

Vláda by ve středu měla jednat o sKartách. Ministryně práce Ludmila Müllerová (TOP 09) se zřejmě chystá vládě předložit návrhy, jak by bylo možné projekt upravit. Ve hře by mohlo ale být i jeho ukončení. Zeman v nedělním televizním rozhovoru zopakoval svou kritiku sociálních karet. Původní návrh, aby museli sKarty mít i starobní důchodci, označil za nesmyslný.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama