Kalousek je skutečný Trautenberk!

Praha – Lidmi zvolený nejoblíbenější večerníček – Krkonošské pohádky – je výchovný, ale úplně jinak, než by si člověk měl přát. K tomuto závěru dospěl člen analytického týmu Nadačního fondu proti korupci Martin Soukenka.

Miroslav Kalousek /TOP 09/
doporučujeme

Krkonošské pohádky ukazují, jak Anče, Kuba a Hajný bojují proti zlému pánovi Trautenberkovi, který je samolibý paličák. Občas se jeho zlovůli někdo z trojice postaví, avšak Trautenberk si to líbit nenechá a tak kladným postavám musí přijít na pomoc vládce hor Krakonoš.

Podle Soukenky tak tento večerníček ukazuje, jak si pán může vše dovolit, a projevy poddaných se netolerují a k ničemu nevedou. Nedokáží si prosadit své sami a musí jim přijít na pomoc Krakonoš, který však v reálném životě nepřichází.

„Kdybych byl gauner, který ovládá a rozkrádá stát, nemohl bych si přát lepší „výchovnou" pohádku pro své poddané. Jen lidé, vyčkejte svého Krakonoše," uvádí Soukenka. Trautenberkové českého státu si pak mohou dovolit vše a lidé jen doufají, že se to samo změní k lepšímu.

„Všeobecnou oblibou jednoho výše uvedeného večerníčku si vysvětluji řadu kroků činitelů vládní koalice: rozvrat důchodového účtu, rozvrat na úřadech práce, nefungující registry vozidel, nefungující dvoumiliardové elektronické zdravotní knížky IZIP, rušení fungujících zdravotnických zařízení, zrušení mnohamiliardových finančních rezerv Všeobecné zdravotní pojišťovny, vojskovými zkouškami neprošlé předražené letouny CASA, solární byznys, časté výměny ministrů a mnoho dalších činností (včetně oné gramatické chyby v listině slibu)," dodává. Soukenka je přesvědčen, že většina zmíněných „nehod" byla způsobena čirým úmyslem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama