Kalousek je skutečný Trautenberk!

Praha – Lidmi zvolený nejoblíbenější večerníček – Krkonošské pohádky – je výchovný, ale úplně jinak, než by si člověk měl přát. K tomuto závěru dospěl člen analytického týmu Nadačního fondu proti korupci Martin Soukenka.

Přidejte svůj názor

Miroslav Kalousek /TOP 09/

Krkonošské pohádky ukazují, jak Anče, Kuba a Hajný bojují proti zlému pánovi Trautenberkovi, který je samolibý paličák. Občas se jeho zlovůli někdo z trojice postaví, avšak Trautenberk si to líbit nenechá a tak kladným postavám musí přijít na pomoc vládce hor Krakonoš.

Podle Soukenky tak tento večerníček ukazuje, jak si pán může vše dovolit, a projevy poddaných se netolerují a k ničemu nevedou. Nedokáží si prosadit své sami a musí jim přijít na pomoc Krakonoš, který však v reálném životě nepřichází.

„Kdybych byl gauner, který ovládá a rozkrádá stát, nemohl bych si přát lepší „výchovnou" pohádku pro své poddané. Jen lidé, vyčkejte svého Krakonoše," uvádí Soukenka. Trautenberkové českého státu si pak mohou dovolit vše a lidé jen doufají, že se to samo změní k lepšímu.

„Všeobecnou oblibou jednoho výše uvedeného večerníčku si vysvětluji řadu kroků činitelů vládní koalice: rozvrat důchodového účtu, rozvrat na úřadech práce, nefungující registry vozidel, nefungující dvoumiliardové elektronické zdravotní knížky IZIP, rušení fungujících zdravotnických zařízení, zrušení mnohamiliardových finančních rezerv Všeobecné zdravotní pojišťovny, vojskovými zkouškami neprošlé předražené letouny CASA, solární byznys, časté výměny ministrů a mnoho dalších činností (včetně oné gramatické chyby v listině slibu)," dodává. Soukenka je přesvědčen, že většina zmíněných „nehod" byla způsobena čirým úmyslem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama