Klausova elitní škola PORG lže uchazečům!

Praha – Šéf firmy Candole Partners James de Candole za zamýšlí nad lžemi v anglických prospektech, kterými lákají školy PORG studenty. Slova v prospektech se totiž notně liší ve srovnání s realitou.

Václav Klaus ml.

PORG je skupina tří českých škol. První z nich byla založená v roce 1990 v Praze, v roce 2008 vznikla další pobočka v Praze a nakonec v roce 2011 byla založena pobočka v Ostravě. Hlavním mecenášem a předsedou správní rady je Martin Roman, který byl dlouhou dobu v čele polostátní společnosti ČEZ.

Přestože PORG byl v poslední době v médiích skloňován v souvislosti s výroky ředitele Václava Klause mladšího, který se pouštěl do kandidáta na prezidenta Karla Schwarzenberga, škola o sobě píše jako o politicky nezávislé instituci, kterou neovlivní politické dění.

„Právě díky Václavu Klausovi mladšímu politické turbulence PORGem pěkně zamávaly. A konečně: Umí si někdo z vás představit, že něco tak těsně spojeného s klany Romanů a Klausů by mohlo být nedotčeno politikou? Bohatství obou s politikou stojí a padá. Sotva bychom hledali lepší příklad toho, jaké výhody systém státního kapitalismu skýtá těm, kdo se umějí správně pohybovat v politickém systému," píše Candole na blogu Aktuálně.cz.

PORG uvádí, že peníze využívá na platy učitelů a zvelebování budov škol, o čemž by ani informovat nemuseli, neb se jedná o logické jednání, jak se v ulicích Prahy a Ostravy dnes ukazuje, utrácí i jinde – za billboardy.

„Možná musí PORG čelit drsné konkurenci jiných škol provozovaných lokálními oligarchy. Jsem si ale jist, že zájem o studium na PORGu bohatě převyšuje jeho kapacity – ledaže by nedávné politické turbulence slonovinovou věží otřásly natolik, že rodiče po umístění svých dětí pod křídla PORGu prahnou poněkud méně než předtím," dodává.

Nebo snad chce PORG odpoutat pozornost od rudé hvězdy a hákového kříže? Tyto symboly se objevily na fasádě v souvislosti s výroky Klause mladšího. Jinou variantou je, že Martin Roman chce jen vyhazovat peníze.

Candole však přichází i s jinou možností: je možné, že by se management PORGu byl angažoval v prezidentské kampani kromě slov také něčím jiným? Co když jsou billboardy PORGu ve skutečností splátkou billboardové kampaně Miloše Zemana? Určitě ne! A i kdyby byly, záleží na tom? Všem PORGografům je už stejně jasné, že PORG je výkladní skříní nikoli politické nezávislosti a liberálních hodnot, ale spíše státního kapitalismu a privilegií, které takový systém garantuje svým nehodným dětem."

Pospíšil dál povede pražskou buňku TOP 09

19.06.2021 18:02 Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace…

Kulhánek se sešel se Zemanem, jednali o prioritách diplomacie

19.06.2021 15:56 Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině…

ČSSD má volební program, kandidátky schválí až v červenci

18.06.2021 18:48 Říjnové sněmovní volby budou v očích ČSSD zápasem o to, kdo zaplatí náklady epidemie covidu-19.…

Nejvýznamnějším uskupením s xenofobními prvky je podle ministerstva nadále…

18.06.2021 16:22 Nejvýznamnějším uskupením s dominujícími "xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky" zůstalo…

Sněmovna schválila klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců

18.06.2021 13:44 Členové vlády by do budoucna mohli dobrovolně předat poslanecký mandát náhradníkům, dokud by měli…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

18.06.2021 12:45 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno. Sněmovna dnes beze…

Čím víc komunistů bude kandidovat na prezidenta, tím spíš do volby půjdu.…

17.06.2021 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR – Zatím odmítá definitivně potvrdit, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky.…

Babiš členství Česka v EU nezpochybňuje. Hovoří ale o eurokratech

17.06.2021 12:57 Aktualizováno Česká republika je pevně začleněna do Evropské unie a otázka jejího členství v ní by neměla být…

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Související:

Právě se děje