Drábek ostře útočí na ODS a Nečase! O mých plánech moc dobře věděli

Praha - Podporu ze své TOP 09 stále cítí někdejší ministr práce a sociálních věcí a místopředseda strany Jaromír Drábek. Řekl to dnes ČTK po jednání stranického předsednictva.

Jaromír Drábek /TOP 09/, exministr práce a sociálních věcí
doporučujeme

Miloš Zeman v pořadu Partie na Prima family doslova prohlásil: "Pan Drábek byl jeden z nejhorších, ne-li zcela nejhorší, ministr práce a sociálních věcí. Kdyby nedělal nic, prospěl by zemi mnohem více než svými činy, které udělal, či přesněji řečeno spáchal".

Drábek ale veškerou kritiku odmítá. Včera v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu hájil například projekt sKaret, který je na pokraji konce. Projekt se prý osvědčil.

Drábek dnes zopakoval svůj názor, že Nečas jen velmi málo hájí věci, které udělali jeho ministři. "Za těch dva a čtvrt roku působení ve funkci ministra jsem neměl pocit, že bych ve svém premiérovi měl nějakou oporu. Byť jsem byl samozřejmě stoprocentně loajální," poznamenal. Zdůraznil, že jde o jeho osobní hodnocení, nejde o názor politické strany.

"Rozhodně se nedá říct, že by pan premiér nebyl informován o krocích, které jsem prováděl. Pokud se týká konkrétně třeba sKarty, tak legislativa byla přijímána po velmi pečlivé diskusi, dokonce byla dotvářena poslanci ve Sněmovně," upozornil Drábek. V příslušné skupině byli také poslanci za ODS, a tak Nečas o těchto krocích jako předseda strany vědět musel.

Sporných projektů je možné na ministerstvu práce najít hned několik:

1) Problematický je především celý systém výplat sociálních a dalších dávek, které měly podle původních plánů povinně putovat přes takzvané sKarty. Jejich systém byl po kritice přepracován, karty mají být dobrovolné.
2) Antimonopolní úřad v minulých dnech rozhodl, že při tendru na systém pro výplaty dávek ministerstvo porušilo zákon o veřejných zakázkách. Udělil mu pokutu 500 000 korun. Zakázal také systém používat.
3) Problémy jsou podle kritiků též kolem systému evidence nezaměstnaných DONEZ, který chce MPSV od září ukončit, či ve financování sociálních služeb a v nevyřešeném sociálním bydlení.

Podle Nečase je ovšem skutečností, že nynější ministryně za problémy osobně nenese odpovědnost, nese nicméně odpovědnost za to, že nynější potíže budou řešeny a vyřešeny. Kromě nevyřešení problémů s sKartami a systémem na výplatu sociálních dávek vytýká ODS například i fakt, že zatím nepřišla s receptem na rekordně vysokou nezaměstnanost, píše web ČT.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama