Tejc: srazili jsme se s blbcem Kalouskem!

Praha – „Nejhorší srážka, je srážka s blbcem,“ uvedl Jeroným Tejc v projevu, čímž začal svůj útok na adresu pravicové vlády Petra Nečase. Vadí mu nekompetentnost jednotlivých ministrů, kdy byl ministrem vnitra Radek John, protože vedl pořad, kde se zabýval zločiny.

Jeroným Tejc
doporučujeme

„Prohrávat jedno hlasování za druhým je náročné, zvlášť když jste přesvědčeni, že máte, pravdu je náročné," uvedl Tejc ke snahám ČSSD v Parlamentu ČR. Tejc však zdůrazňuje, že sociální demokracie v tom musí vydržet a nadále předkládat návrhy zákona.

Vláda zaspala v zákonu o sociálním bydlení, čímž dělá z lidí bezdomovce, dodal. Návrhy ČSSD mají šanci projít, což jen dokazuje návrh zákona o přímé volbě prezidenta. Lidé dokázali, že jsou schopni si vybrat prezidenta, řekl k obavám, kterým návrh čelil.

Tejc počítá s tím, že jakmile se sociální demokracie dostane k vládě, bude muset řešit problémy, které teď vytváří vláda Petra Nečase. Pozastavuje se nad kvalifikací jednotlivých ministrů, která je pochybná, o čemž má svědčit například Alena Hanáková na ministerstvu kultury. Tuto vládu si nezasloužíme.

„Na pokusy a omyly, které předvádí tato vláda, již nemáme čas," dodal. Ministr financí Miroslav Kalousek radikálně zvýšil státní dluh, je to dle Tejce ministr deficitu.

Kdo křičí proti spolupráci s KSČM, nemají dle Tejce čisté svědomí. On není proti rudo-oranžové koalici, i když uvedl, že komunisti zatkli za minulého režimu jeho dědečka.

Témata: ČSSD | Tejc, Jeroným
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 16:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama