Zeman si rýpnul do Sobotky! I tak chce vítězství ČSSD!

Ostrava – Prvně přímo zvolený prezident Miloš Zeman přiletěl na sjezd ČSSD vrtulníkem. Vyjádří sociální demokracii svoji podporu, nebo stále nezapomněl, že jej nezvolili prezidentem již dávno?

Miloš Zeman

Své první minuty na pódiu za velkého potlesku delegátu si obzvlášť vychutnával, i když radil, ať počkají s potleskem na konec. Období, kdy byl předsedou ČSSD, považuje za nejkrásnější, protože se dařilo prosadit to, co si umanuli.

„Zvítězit ve volbách je dobré, ale neumíte-li vládnout, prestiž ztratíte," uvedl Zeman a vychválil, jak se mu podařilo všechno dobře udělat. Oproti tomu se pustil do pravicové vlády Petra Nečase, která zemi z krize nevyvedla.

ČSSD měla po volbách v roce 2002 prosadit se 30% majetková přiznání a další. Místo toho kvůli neschopnosti vedení ČSSD byla splácána stojedničková koalice. Tím chtěl Zeman upozornit stranu, že se tak může stát i po volbách.

Zeman si přeje, aby v příštích volbách, které se uskuteční příští rok na jaře, uspěla sociální demokracie. „Jsem zvědav, co tomu výroku zítra řeknou novináři, které tak miluji," dodal. Vyvracel tvrzení, že by se snažil rozložit sociální demokracii, jak mnohdy média uváděla. Vládu Miroslava Kalouska, Petra Nečase ani Karolíny Peake si opravdu nepřeje.

ČSSD varuje před „závistivostí malosti". Situací, kdy objevená osobnost se zadupe do země a je nahrazena někým neutrálním, což stranám neprospívá.

Ale do sociální demokracie si i rýpl. Zdůraznil, že děkuje Waltrovi Komárkovi, Marii Benešové, Jaroslavu Zavadilovi, že ho podpořili před prvním kolem prezidentské volby.

Podpory ČSSD před druhým kolem si tak asi neváží a chtěl tím podlejzání dalších členů sociální demokracie označit za zbytečné. Znemožnil tak urychlené jednání Sobotky a Haška po prvním kole, kdy po neúspěchu Dienstbiera okamžitě podpořili právě Zemana.  

Vystoupení Zemana vyvolalo emoce. Se Škromachem se velmi vřele objali, s Benešovou si poblahopřáli. Při závěrečném potlesku Dienstbier skoro netleskal a zprvu se zdálo, že si ani nestoupne, avšak když všichni kolem ve stoje tleskali Zemanovi, stoupl si tedy taky. 

Pospíšil dál povede pražskou buňku TOP 09

19.06.2021 18:02 Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace…

Kulhánek se sešel se Zemanem, jednali o prioritách diplomacie

19.06.2021 15:56 Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině…

ČSSD má volební program, kandidátky schválí až v červenci

18.06.2021 18:48 Říjnové sněmovní volby budou v očích ČSSD zápasem o to, kdo zaplatí náklady epidemie covidu-19.…

Nejvýznamnějším uskupením s xenofobními prvky je podle ministerstva nadále…

18.06.2021 16:22 Nejvýznamnějším uskupením s dominujícími "xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky" zůstalo…

Sněmovna schválila klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců

18.06.2021 13:44 Členové vlády by do budoucna mohli dobrovolně předat poslanecký mandát náhradníkům, dokud by měli…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

18.06.2021 12:45 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno. Sněmovna dnes beze…

Čím víc komunistů bude kandidovat na prezidenta, tím spíš do volby půjdu.…

17.06.2021 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR – Zatím odmítá definitivně potvrdit, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky.…

Babiš členství Česka v EU nezpochybňuje. Hovoří ale o eurokratech

17.06.2021 12:57 Aktualizováno Česká republika je pevně začleněna do Evropské unie a otázka jejího členství v ní by neměla být…

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Související:

Právě se děje