Sobotka dá přednost lidovcům před KSČM!

Ostrava – Staronovým předsedou sociální demokracie je Bohuslav Sobotka, který na tiskové konferenci představil cíle, jaké má se sociální demokracií.

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda
doporučujeme

Nejdůležitějším úkolem pro něj nyní bude dovést ČSSD k příštím volbám, kde jeho cílem je vyhrát a sestavit vládu. Je přesvědčen, že sociální demokracie dluží voličům vítězství.

Hlavním bodem politiky bude odstranit nezaměstnanost a nastartovat růst. Druhým úkolem bude rekonstrukce státu, neboť dle Sobotky dnes lidem nedává stát smysl. Třetím úkolem bude revize pravicových reforem, kdy nespravedlivé kroky chtějí změnit.

Program nyní připravovaný bude směřovat k vládě sociální demokracie, která bude spravedlivá a nebude společnost rozdělovat. S tím chce jít do příštích parlamentních voleb. ČSSD je podle Sobotky jednotná, čímž bude moci získat podporu.

Pokud nebude moci vládnout ČSSD sama, chce vytvořit většinovou vládu se středovými stranami. Pokud toto nebude možné, bude se snažit vytvořit dohodu na levici.

Sobotka odmítl dát doporučení delegátům, koho mají zvolit dále do čela ČSSD, neboť věří jejich úsudku. Kdyby si měl však vybrat, rád by nadále spolupracoval s Michalem Haškem a Jiřím Dienstbierem.

Předseda ČSSD vystoupil proti kumulaci funkcí, v čemž vyniká Michal Hašek, který má kolem třiceti funkcí. Sobotka nevidí důvody k rušení bohumínského usnesení, protože i tak je možná spolupráce mezi ČSSD a KSČM.

Témata: Bohuslav Sobotka
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama