Jak bude ČSSD vypadat po sjezdu?

Ostrava – Na pozice místopředsedů sociální demokracie byl zvolen Lubomír Zaorálek, Milan Chovanec, Zdeněk Škromach a Martin Starec. Kvůli nutnosti zvolit ještě místopředsedkyni pokračuje dnes souboj mezi Alenou Gajdůškovou a Marií Benešovou.

ČSSD
doporučujeme

Jak strana za jednotlivými kandidáty na místopředsedu bude vypadat, se můžete podívat níže, kde jsou hlavní body z jednotlivých projevů i neúspěšných kandidátů.

Marie Benešová nabízí delegátům svoji konzistentnost v názorech, která je dána i tím, že je tvrdohlavý beran, jak uvedla. Chce pomoci s napravením české justice, aby byla ke všem spravedlivá a nejen k vybraným

Jiří Bondelos z pražské sociální demokracie se domnívá, že právě Praha je pro ČSSD nejtěžším bojištěm. Jako místopředseda by chtěl zjednodušit administrativu pro občany, neboť jinak si musí brát pro cesty na úřad dovolené. Obává se chvíle, kdy strana převezme vládu a nebude třeba oblíbená, a doufá, že i tehdy bude ČSSD jednotná.

„Většina z vás má myslím jasný názor, koho podpoří. Možná má někdo pokušení mi dnes přečnívající hlavu srazit. Jako týmový hráč jsem byl rád, když jsem mohl pomoci i když jsem mohl pomoc přijmout, proto jsem se účastnil všech volebních kampaní," uvedl Jiří Dienstbier vědom si své nevýhodné situace na sjezdu. Doufá, že strana nejen vyhraje volby, ale získá i silný mandát.

Jaroslav Foldyna připomenul, že jsou v republice lidi, kteří žijí v chudobě a ani nemají, co do úst. Doufá, že se strana navrátí k sociální politice, k čemuž má pomoci i prezident, na kterého čekal Foldyna deset let. Foldyna chce prosazovat zájmy lidí z paneláků.

Alena Gajdůšková chce i nadále bojovat za slušnou politiku, kterou chce pomáhat lidem v zemi. Gajdůšková by chtěla nadále podporovat vzdělání a pracovat s občanskými organizacemi. Svými zkušenostmi chce Gajdůšková přispět k vybudování slušného života pro všechny poctivé občany.

Milan Chovanec nepovažuje za důležitou pouze snahu, ale i výsledky. Je nutné přesvědčit občany, že právě s ČSSD mohou spojit budoucnost. V kampani by se měla objevit míra pokory, ale též bude nutné jít do ní naplno. .

Martin Starec nabídl straně reálné výsledky. „Pracoval jsem na různých úsecích a vždy se snažil být užitečný. O tom, jak se mi to podařilo s hospodařením strany, jste se mohli přesvědčit," dodal.

Zdeněk Škromach pronesl velmi krátký, ale za to úderný projev. Pustil se do Karolíny Peake, kterou označil za pijavici na vládě. Tyto móresy chce z vlády a ministerstev vymést.

Lubomír Zaorálek se při projevu pustil do těch, kteří vydělávají na nemocných a znevýhodněných lidech. „Co je ro za stát, kdo na to má koukat, na taková rozdělení toho, kdo je důležitý a kdo není," rozhorlil se. Vláda dle Zaorálka neřeší upozornění kontrolních orgánů. „Jestli chceme být stranou, kterou berou lidi vážně. Musíme brát lidi jako důležité," dodal s tím, že ČSSD cynismus na rozdíl od pravice neprojde.

Jiří Zimola by chtěl, aby stranu reprezentovali ti, co si to skutečně svou prací zaslouží, mají čistý štít a úspěch. Za takového politika se jako úspěšný hejtman Jihočeského kraje považuje. Chce, aby byla strana jednotná. Kvůli tomu, že však nemohou však dva hejtmané uspět a dostat se do vedení strany, svojí kandidaturu stáhl a podpořil hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance.

Pozici předsedy strany obhájil Bohuslav Sobotka, post statutárního místopředsedy Michal Hašek.

Témata: 37. sjezd ČSSD
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 09:22 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Stát plánuje pro neziskovky na rok 2022 dotace 8,5 miliardy

11.06.2021 16:36 Stát plánuje v příštím roce poskytnout neziskovým organizacím na prospěšné projekty 8,49 miliardy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama