Dienstbiera srazila kritika Zemana! Je přesvědčena Gajdůšková

Ostrava – Místopředsedkyní sociální demokracie byla na 37. sjezdu ČSSD zvolena Alena Gajdůšková a nahradí tak v této funkci Marii Benešovou, se kterou o post bojovala.

Střídání stráží. Alena Gajdůšková střídá v předsednictvu ČSSD Marii Benešovou
doporučujeme

Gajdůšková chce vnést do politiky sociální demokracie dva podstatné přístupy – vědecké metody a ženskou empatii, která pomůže více vnímat lidské problémy a potřeby. Vědecké přístupy jsou potřebné pro to, aby bylo možné dělat kvalitní politiku založenou reálně.

Ačkoli získala minimum hlasů delegátů pro zisk místopředsednického křesla, je přesvědčena, že ve vedení nebude jen do počtu. Chce ukázat, že ženy jsou relevantní političtí partneři, aby se v budoucnu o post ucházelo víc žen.

Uvedla, že je velmi pravděpodobné, že Jiří Dienstbier nebyl zvolen místopředsedou strany kvůli svému vystupování proti v té době prezidentskému kandidátovi Miloši Zemanovi.

I když je Dienstbier pro mnohé občany přitažlivým politikem, podle Gajdůškové se podaří získat jejich hlasy i bez Dienstbiera ve vedení sociální demokracie.

Ačkoli program ČSSD neobsahuje snižování DPH, Gajdůšková uvedla, že nebude snižováno v případě jejich vlády plošně, ale budou se snažit, aby bylo sníženo na lécích, knihách a potravinách.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama