Schwarzenberg o volbách: Dostaneme na pr*el!

Praha - Ministr zahraničních věcí a předseda vládní strany TOP 09 Karel Schwarzenberg (75) v rozhovoru pro nejnovější vydání týdeníku Respekt přiznal, že počítá s porážkou pravice ve sněmovních volbách, jež se mají konat příští rok. Doslova řekl, že "dostaneme na pr.el".

Neúspěšný prezidentský kandidát
doporučujeme

"Mám spíše dojem, že asi při příštích volbách obě strany, tedy TOP 09 i ODS, dostaneme na prdel a že bude velké vítězství levice," řekl Schwarzenberg v rozhovoru pro týdeník Respekt. Po Schwarzenbergově účasti v druhém kole prezidentských voleb zájem o TOP 09, jíž předsedá, vzrostl, i co se týče voličských preferencí, které se pohybují v některých průzkumech i kolem 17 %, což je více, než má nejsilnější vládní strana ODS.

Sociální demokraté ovšem mají podporu více než 30 % občanů a ministr zahraničí si to velmi dobře uvědomuje. Zároveň chce využít potenciál lidí, kteří ho v prezidentských volbách volili. Vznikne Fórum Karla Schwarzenberga.

"Co mě na té prezidentské volbě opravdu potěšilo, je, že se probudil zájem o politiku. Že se najednou i mladá generace opravdu angažuje, což tu dlouho nebylo. Je to generace, která se začíná ptát, zda dnešní politici jsou k něčemu," vyjádřil radost Schwarzenberg. Fórum bude pořádat především dikuse. "Chci dělat vše pro to, abych v lidech nějak udržel ten probuzený zájem," dodal Schwarzenberg.

Předseda "topky" tedy počítá s tím, že jeho strana skončí v opozici. Rozhodl se kandidovat i tentokrát a být i "jen" opozičním poslancem. "Budu-li, dá-li Pán Bůh, zdravý a čilý jako teď, tak to ještě v tom parlamentu dotáhnu."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Premiér Babiš se má omluvit senátorovi Wagenknechtovi

13.06.2021 20:06 Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že…

Expremiér Fischer nechápe, že vláda plánuje větší schodek než v roce 2020

13.06.2021 14:19 Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer nechápe, že vláda plánuje pro příští rok větší deficit…

Zásah na úřadu vlády byl podle zákona, stojí si Šlachta i po letech za svým

13.06.2021 14:10 Policie postupovala před osmi lety při zásahu v úřadu vlády, po němž padl Nečasův kabinet, podle…

Spor o Babišův střet zájmů by měl rozhodnout Evropský soudní dvůr, tvrdí…

13.06.2021 12:32 Spor o střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama