Nečas v problémech: Až 90% lidí nemá rádo jeho vládu

Praha - S činností vlády Petra Nečase je podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) nespokojeno 89 procent lidí. Stejný počet dotázaných kritizuje také personální složení vlády, s premiérem Nečasem není spokojeno 82 procent Čechů.

Petr Nečas /ODS/, předseda
doporučujeme

Komunikaci vlády s veřejností hodnotí negativně 84 procent lidí, nespokojenost s vyhlášeným vládním programem vyjádřilo 70 procent dotázaných. Nečasova vláda je tak nejhůře hodnocená od roku 1998, kdy CVVM s průzkumy začalo.

Největší podíl kladných hodnocení dostala vláda za svůj program, a to od 18 procent dotázaných. Premiéra kladně ocenilo 13 procent lidí, komunikaci vlády s veřejností 11 procent a činnost vlády osm procent dotázaných. Jen sedm procent Čechů pak kladně hodnotí personální složení vlády.

Vláda si od loňského února pohoršila. Důvěru v koaliční vládu premiéra Petra Nečase tehdy mělo 14,7 % populace.

Podle šetření agentury SANEP se v únoru k předčasným volbám přiklánělo 75,1 % dotázaných, zatímco v prosinci minulého roku volalo po předčasných volbách 70,1 % domácí populace. Zhruba o čtvrtinu menší část dotázaných (51,7 %) se přiklání k názoru, že by měl mít prezident republiky možnost odvolat premiéra. Obdobný je i názor veřejnosti na otázku, zda by měl mít Miloš Zeman, pokud to umožní Ústava ČR, odvolat premiéra Petra Nečase, s čímž souhlasí 51,4 % domácí populace a naopak nesouhlasí 42,3 % veřejnosti.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama