Úřad pro ochranu hospodářské soutěže čelí žalobě!

Praha – Kauza Ministerstva práce a sociálních věcí dále pokračuje. Nadační fond proti korupci po dohodě se STUDENT AGENCY podal trestní oznámení na členy vedení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Trestní oznámení bylo podáno na místopředsedkyni ÚOHS Evu Kubišovou a předsedu úřadu Petra Rafaje. Měli se provinit tím, že nevydali rozhodnutí, které měl úřad vydat do 60 dnů. Správní řízení nakonec trvalo 328 dní, což je poměrně výrazná prodleva.

Svojí nečinností tak způsobili, že plnění nezákonně zadané veřejné zakázky probíhalo a bylo hrazeno z veřejného rozpočtu o devět měsíců déle. Každý měsíc tak bylo bez řádného výběrového řízení za plnění zakázky vypláceno kolem 60 milionů korun, což je za devět měsíců 540 milionů.

Škoda tak dalece přesahuje hranici škody velkého rozsahu, která je dána trestním zákonem. Podle NFPK je tento případ společensky škodlivý, za což by měli být pachatelé potrestáni.

NFPK se případem nezákonnosti u zavádění nových informačních systémů pro výplatu dávek zabýval již od února minulého roku. Tehdy podal trestní oznámení na ministra Jaromíra Drábka a náměstka Vladimíra Šišku kvůli podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku, zneužití informace a postavení v obchodním styku, přijetí úplatku.

Loading...
Témata: NFPK | ÚOHS | Čas
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pomník vlasovcům nechce: Praze pomohli, ale...

07.12.2019 10:24 Vlasovci sice pomohli v roce 1945 osvobodit Prahu, předtím se ale předtím spoluprací s nacisty…

Klaus si podal Českou televizi. Takhle prý přepisuje historii

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Exprezident Václav Klaus se zaměřil na pořad Focus,který vysílá Česká televize. Tvrdí, že jeho…

Vláda kašle na klimatickou krizi? Jednání studentů s Babišem bylo vyhrocené

06.12.2019 17:41 Za neproduktivní označili zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future…

Prezident Zeman si přes Vánoce bere dovolenou, na leden plánuje ples

06.12.2019 16:04 Prezident Miloš Zeman si přes Vánoce vybere dovolenou, stráví ji na zámku v Lánech. Dovolenou bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama