Úřad pro ochranu hospodářské soutěže čelí žalobě!

Praha – Kauza Ministerstva práce a sociálních věcí dále pokračuje. Nadační fond proti korupci po dohodě se STUDENT AGENCY podal trestní oznámení na členy vedení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Přidejte svůj názor

371

Trestní oznámení bylo podáno na místopředsedkyni ÚOHS Evu Kubišovou a předsedu úřadu Petra Rafaje. Měli se provinit tím, že nevydali rozhodnutí, které měl úřad vydat do 60 dnů. Správní řízení nakonec trvalo 328 dní, což je poměrně výrazná prodleva.

Svojí nečinností tak způsobili, že plnění nezákonně zadané veřejné zakázky probíhalo a bylo hrazeno z veřejného rozpočtu o devět měsíců déle. Každý měsíc tak bylo bez řádného výběrového řízení za plnění zakázky vypláceno kolem 60 milionů korun, což je za devět měsíců 540 milionů.

Škoda tak dalece přesahuje hranici škody velkého rozsahu, která je dána trestním zákonem. Podle NFPK je tento případ společensky škodlivý, za což by měli být pachatelé potrestáni.

NFPK se případem nezákonnosti u zavádění nových informačních systémů pro výplatu dávek zabýval již od února minulého roku. Tehdy podal trestní oznámení na ministra Jaromíra Drábka a náměstka Vladimíra Šišku kvůli podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku, zneužití informace a postavení v obchodním styku, přijetí úplatku.

Témata: NFPK | ÚOHS | Čas
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama