Halík si podal Klause: Má arogantně a namyšleně vystrčenou bradu!

Praha – Katolický kněz, teolog a sociolog náboženství Tomáš Halík se pustil do bývalého prezidenta Václava Klause, který se nedávno pochybně vyjádřil na adresu nového papeže Františka. Klaus uvedl na serveru ProtiProud.cz, že papežova „hra na chudobu“ je podezřelá a přirovnal Františkovo kázání proti korupci ke kázání Karla Janečka.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Tomáš Halík
doporučujeme

Halík uvedl pro server lidovky.cz: „až na rozhodujících místech bude méně Klausů a více Františků, bude na světě lépe." Oba dva jmenovaní mají totiž dle Halíka výrazně jiný žebříček hodnot, což se projevuje při jednání s lidmi. Oproti pokorné laskavosti Františka má Klaus podle Halíka „arogantně a namyšleně vystrčenou bradu."

Kněz připomíná, že mezi Klausovy oblíbence patřil například primátor Bém, podnikatel Kožený či národovec Bátora, vícekancléř Hájek či tajemník Jakl. Vedle nich čím dál více napadal Václava Havla a svůj seznam nepřátel neustále rozšiřoval.

A Halík dodává: „je pro mne jeho útok na papeže Františka dalším potvrzením, že tento odvážný, pokorný a hluboce lidský papež je oprávněně v církvi i daleko za jejími hranicemi znamením velké naděje."

Papež František v prvních dnech vstoupil do povědomí jako papež, který si zrovna nepotrpí na luxus. Odmítl se vozit v limuzíně a místo toho jel autobusem s kardinály. Odmítl bohatá roucha i zlatý kříž a prsten. Ostatně vzal si jméno František dle Františka z Assisi, který je spojován s dobrovolnou chudobou.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda jednala s hejtmany: Pro nemocné z domovů pro seniory mají najít…

30.03.2020 12:41 V krajích mají v případě potřeby vznikat zvláštní kapacity pro pacienty z těch domovů pro seniory,…

ČSSD měla loni zisk téměř 100 milionů, hospodaření strany ovlivnila kauza…

30.03.2020 12:36 ČSSD loni hospodařila se ziskem 98,76 milionu korun po zdanění. Hospodářský výsledek strany…

Změna v čele krizového štábu: Prymulu má vystřídat Hamáček

30.03.2020 12:10 Aktualizováno Předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula zřejmě opustí svou funkci, aby se věnoval…

Advokát se kvůli nouzovému stavu v Česku obrátil i na Ústavní soud

29.03.2020 21:51 Advokát David Zahumenský se kvůli vyhlášení nouzového stavu obrátil na Ústavní soud (ÚS), kam podal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama