Kraus to nandal ODS a ČSSD! A schytaly to pořádně

Praha – Financování politických stran je opředeno mnohými pochybami. Moderátor, herec a člen správní rady Nadačního fondu proti korupci Jan Kraus pochybuje o tom, že by někdo finančně podporoval strany jen ze zalíbení.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Jan Kraus

„Umíte si představit někoho, kdo upřímně, z ryze občanského zájmu - podporuje finančně politickou stranu? A pokud ano, prosím vás, kterou? Já si umím představit jen komunisty, kteří tak, možná, pocitově - dávají peníze na náhrobek minulosti," uvádí Kraus.

Kvanta peněz přichází na konto ODS, nad čímž se však moderátor pozastavuje a ptá se: „je to ostrov "kvalitní" pravice?" Vedle toho v průzkumech veřejného mínění populárnější TOP 09 je na tom ohledně darů hůře. Nejen na ODS však přichází velké peníze, ČSSD na tom není o moc hůře, k čemuž Kraus rýpavě dodává: „zřejmě je také kouzelná..."

Přichází však s vysvětlením. „Dar" by v těchto případech mohl být myšlen jako pracovní název pro finanční transakce, kterými politici financují svojí politickou stranu. A za co by mohli straně platit? „Někdo platí, aby ho nevyšetřovali - radši platit, než sedět. Někdo za to, že mu do oboru naopak výběrové řízení nevyberou," popisuje jeden z možných případů.

„A že tomu tak je - nasvědčuje, jak se černým finančníkům - jako stmelené partě, nechce schválit řádný zákon o financování politických stran," dodává Kraus s tím, že strany platí svým politikům například „držhubné, mediální výdaje či loajálné".

„Ovšem s ohledem na poslední trend, kdy ze sněmovny už část poslanců ať již současných, či bývalých, plynule přechází do věznic, se lepší zítřky dají tušit. I proto možná byla dobrá ďábelská amnestie - místa pro čerstvé vězně je dostatek," dodává rýpavě pochybujíc o čestnosti politiků.

Témata: Kraus, Jan
Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama