Zeman začal prskat na Sudeťáky. A přišla sprcha

Praha – Výrok prezidenta Miloše Zemana o kolaborujících sudetských Němcích nezůstává bez odezvy. Podle disidenta a novináře Jana Urbana prezidentova slova vypovídají o Zemanově neznalosti této problematiky.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Dnes dopoledne proběhla inaugurace nového prezidenta České republiky, kterým je Miloš Zeman.
doporučujeme

„Nevzdělaná hloupost a pro budoucnost nebezpečná nadutost, s jakými Miloš Zeman ničí třiadvacet let budované sousedské a spojenecké vztahy, asi a bohužel, vejde do historie. Václavu Klausovi byla právem vyčítána trapná snaha přepisovat polistopadovou historii ve svůj prospěch. Miloš Zeman jde ještě dál. Bez sebemenší znalosti reálií přepisuje historii dvacátého století podle svých momentálních a výhradně domácích politických potřeb," uvádí ostře na blogu Akuálně.cz.

Na návštěvě Rakouska Zeman pronesl: „když občan nějaké země kolaboruje se zemí, jež jeho stát okupuje, tak je vyhánění mírnější trest než například trest smrti." Tento výrok není dle Urbana hodný prezidenta demokratické země v této citlivé otázce. Při vyhánění byly tři miliony lidí zbaveny občanských práv i majetku.

Urban připomíná, že i nepotrestaní českoslovenští Maďaři kolaborovali s nacistickým režimem. Na Slovensku vznikl Slovenský štát, který otevřeně kolaboroval s nacisty, přesto Slováci potrestáni nebyli. A podobných případů bylo daleko více. Nikdo kromě sudetských Němců však nebyl potrestán, což likviduje argument, že byl potrestán ten, kdo kolaboroval s nacisty.

„Dalo by se říci, že Miloš Zeman neví, co mluví, a dalo by se nad tím mávnout rukou. Jenomže Miloš Zeman nechce vědět, a svojí arogancí jenom jitří staré a nikdy otevřeně neodkryté nespravedlnosti. Proč mají pro německy mluvící „občany nějaké země" platit jiné zákony a jiné zacházení, než pro všechny ostatní? A především, jak v tomto světle vypadá naše neochota a nevůle odsoudit naše české masové vrahy, tak často v sovětských, tedy cizích, službách," ptá se Urban.

Urbanovi se zdá však podivné i to, že Zeman odmítl v této otázce kolektivní vinu, ale záhy na to uvedl, že 90% sudetských Němců byla pro pomahače Hitlera. Tím si prezident naprosto ukázkově protiřečil.

Bývalý disident navíc připomíná, že sám Zeman vstoupil do KSČ. Komunistický režim přitom byl „zločinný, nelegitimní a zavrženíhodný", přesto jej volilo téměř 100% voličů. Podle Urbana by měla být brána stejná měřítka jak na německou zblblou masu, tak i na „identicky zblblou masu českou" později.

„Tak jednoduše uvažující entuziasta, jakým, bohužel, dodnes zůstal Miloš Zeman, by jako mladý Němec v 30.letech bezpochyby se stejnou radostí a dobrými úmysly vstupoval do NSDAP, stejně jako po všech zločinech komunismu vstupoval do KSČ na obrodné vlně roku 1968," dodává.

Loading...
Vstupte do diskuze (52)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloš Zeman? Tohle je ostuda naší země v demokratickém a svobodném světě,…

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Poslankyně ODS a někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se naštvala kvůli…

Česko podpoří centra pro uprchlíky z Venezuely

18.10.2019 22:25 Česká republika podpoří dvě centra pro nejchudší matky s dětmi, které uprchly z krizí zmítané…

Policie dnes zasahovala v budovách vnitra a hasičů

18.10.2019 17:44 Policisté ve čtvrtek provedli domovní prohlídky v budovách ministerstva vnitra a generálního…

Kolik peněz ještě z lidí vymáčknete? Opozice si ve Sněmovně podala…

18.10.2019 16:08 Aktualizováno Projednávání vládního daňového balíčku bude pokračovat zřejmě až příští pátek na mimořádné schůzi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama