Dopravní podnik chce očistit své hospodaření? Připravuje forenzní audit

Praha – Způsob hospodaření v Dopravním podniku hlavního města Prahy (DPP) zůstane nadále skrytý. Toho se obává Nadační fond proti korupci (NFPK). Ačkoli má proběhnout forenzní audit, podle indicií však k důkladnému prošetření zakázek nedojde.

Přidejte svůj názor

Dopravní podnik hlavního města Prahy

Podle NFPK může být očistný proces v dopravním podniku pouhé divadlo. DPP vypsal tendr na forenzní audit, který by měl být realizován pro sto veřejných zakázek, které DPP realizoval.

V zadávací dokumentaci je však uvedeno, že předpokládaná pracnost auditu bude dohromady 3000 hodin, což podle ředitele a analytika NFPK Petra Soukenky nemůže stačit na důsledné prošetření zakázek.

Soukenka dále upozorňuje na další podivné aspekty zadávací dokumentace týkající se tendru. DPP požaduje seznam služeb, které zájemce realizoval v posledních třech letech. Zájemce splňuje podmínky, jestliže v uvedené době měl minimálně tři významné služby s objemem plnění minimálně 10 milionů korun.

V současné době dle NFPK žádný subjekt v ČR nesplňuje tyto podmínky, už jen kvůli tomu, že zájemci nemohou DPP poskytnout údaje o službách v předchozích třech letech z důvodu ochrany identity klientů. Tendr DPP obsahuje další řadu nejasností.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama