Plat Nagyové? Na to nemáte právo!

Praha - Úřad vlády je poslední baštou v boji proti zveřejňování odměn státních zaměstnanců. Tento boj přetrvává i v době, kdy všechny ostatní státní instituce kapitulovaly.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Petr Nečas dával Nagyové vysoké odměny

Nadační fond proti korupci se pokusil zjistit plat včetně odměn spolupracovnice Petra Nečase Jany Nagyové. Jenže úřad mlčí a tvrdí, že mu to zákon nepřikazuje. Zákon o svobodném přístupu k informacím se prý vztahuje jen k darům, dotacím apod. Ne však k platům veřejné správy.

Jenže podle samotného autora zákona o svobodném přístupu k informacím Oldřicha Kužílka je to překrucování reality. "Je to křečovitý pokus překroutit realitu. Samozřejmě že se při tvorbě zákona myslelo i na odměňování. Příjemci dotací byli uváděni jen jako příklad," uvedl pro lidovky.cz.

Komické na celé situaci je, že v žalobě na Karla Randáka, jenž zveřejnil plat Nagyové a je za to stíhán, stojí, že si měl podat oficiální žádost a plat by mu byl sdělen. Randák je spolupracovníkem Nadačního fondu proti korupci.

Jana Nagyová se proslavila stotisícovými odměnami od svého šéfa premiéra Nečase. Ten odměny zdůvodňoval vysokým pracovním nasazením Nagyové. Jenže podle kritiků odvádí mnoho lidí v soukromém sektoru ještě tvrdší práci, a to za mnohem menší peníze.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama