Nečas schvaluje to, že Torubarov zvláštní péči ruských bezpečnostních orgánů nepřežije?

Praha – V posledních dnech jsme svědky neuvěřitelných absurdit. Alespoň tak hodnotí jednání poslankyně za ČSSD Vladimíry Lesenské, právníka ČSSD a VV před Ústavním soudem a premiéra Petra Nečase v případu Alexeje Torubarova bývalý disident Jan Urban. „Začalo pršet, a v české politice se sype jedno větší politické moudro za druhým,“ myslí si Urban.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Petr Nečas /ODS/

Lesenská na setkání nedohledatelné organizace (Agency for Strategic Communication) v Moskvě uvedla: „budeme si říkat, jak je fajn, že nám na našem území mohou působit politické nevládní organizace, které třeba mohou připravovat teroristické útoky v jiných částech světa?" Podle Urbana tento výrok svědčí o její naprosté neznalosti terminologie.

Tato poslankyně navíc oslavuje 400. výročí vstupu Romanovců na trůn. Všekozácký svaz Českých zemí a Slovenska nechal zhotovit Velký erb ruského impéria, což do detailu Lesenská nadšeně popisuje na svém webu. Urban však upozorňuje, že jestliže nebyl erb aktualizován, vykazuje prvky imperialistické symboly, kdy si ruské impérium podmaňovalo jiné země.

„Zdá se, že pro projevenou prudkost inteligence máme co do činění s příští ministryní kultury ČSSD," dodává rýpavě Jan Urban na blogu Aktuálně.cz s tím, že Lesenská dokáže náramně využívat vycpávání vět, aby nakonec vůbec nic neřekla.

„Právník skupiny senátorů ČSSD a vypařené strany VV před Ústavním soudem vytáhl proti církevním restitucím argumenty snů – ve 13. Století prý si církev vynutila placení desátku, takže ve století jednadvacátém musí být každému jasné, že nemá nárok na restituci majetku, který církvím ve století dvacátém sebrali komunisté. K tomu přidal Bílou horu, Masaryka, koncentráky a spravedlnost na kila, ústavní soudci prostě museli zírat" podivuje se nad podivným výkladem historie a logiky Urban.

Posledním, co Urbana vyvedlo z míry, je reakce Nečase na vydání ruského uprchlíka a žadatele o azyl Torubarova. Premiér to jednoduše schvaluje, ačkoli Torubarov neuprchl z Ruska, ale v České republice žil a požádal zde o azyl a jeho azylové řízení nebylo ukončeno.

„Existuje velká pravděpodobnost, že zvláštní péči ruských bezpečnostních orgánů nepřežije," myslí si o ruských praktikách Urban a dodává: „nic se neděje, vždyť je od návratu do Ruska nezvěstný ani ne měsíc, a jeho advokáti ho sice ještě neměli možnost vidět, ale to víte, je to strana bolšaja."

Témata: Nečas, Petr
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno na Národní třídě: Lidé vypískali Hamáčka i Ťoka. "Hanba", křičeli na…

17.11.2018 09:10 Vyhrocená atmosféra dnes od rána provází pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní…

VIDEO: "Na co si to tady hraješ, ty estébáku?" Odpůrci si na Babiše…

17.11.2018 08:40 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se dnes postaral o poprask, když krátce po půlnoci…

Babiš se bojí? Na Národní třídu přišel po půlnoci, lidé vyhodili kytici do…

17.11.2018 08:00 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce na…

Topolánek účtuje s Babišem: Sorry, ale jinak to nejde. Udělal ze svého…

16.11.2018 23:37 Aktualizováno Současné politické dění a dohady o demisi či svržení vlády premiéra Andreje Babiše velmi bedlivě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama