Nečas schvaluje to, že Torubarov zvláštní péči ruských bezpečnostních orgánů nepřežije?

Praha – V posledních dnech jsme svědky neuvěřitelných absurdit. Alespoň tak hodnotí jednání poslankyně za ČSSD Vladimíry Lesenské, právníka ČSSD a VV před Ústavním soudem a premiéra Petra Nečase v případu Alexeje Torubarova bývalý disident Jan Urban. „Začalo pršet, a v české politice se sype jedno větší politické moudro za druhým,“ myslí si Urban.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Petr Nečas /ODS/
doporučujeme

Lesenská na setkání nedohledatelné organizace (Agency for Strategic Communication) v Moskvě uvedla: „budeme si říkat, jak je fajn, že nám na našem území mohou působit politické nevládní organizace, které třeba mohou připravovat teroristické útoky v jiných částech světa?" Podle Urbana tento výrok svědčí o její naprosté neznalosti terminologie.

Tato poslankyně navíc oslavuje 400. výročí vstupu Romanovců na trůn. Všekozácký svaz Českých zemí a Slovenska nechal zhotovit Velký erb ruského impéria, což do detailu Lesenská nadšeně popisuje na svém webu. Urban však upozorňuje, že jestliže nebyl erb aktualizován, vykazuje prvky imperialistické symboly, kdy si ruské impérium podmaňovalo jiné země.

„Zdá se, že pro projevenou prudkost inteligence máme co do činění s příští ministryní kultury ČSSD," dodává rýpavě Jan Urban na blogu Aktuálně.cz s tím, že Lesenská dokáže náramně využívat vycpávání vět, aby nakonec vůbec nic neřekla.

„Právník skupiny senátorů ČSSD a vypařené strany VV před Ústavním soudem vytáhl proti církevním restitucím argumenty snů – ve 13. Století prý si církev vynutila placení desátku, takže ve století jednadvacátém musí být každému jasné, že nemá nárok na restituci majetku, který církvím ve století dvacátém sebrali komunisté. K tomu přidal Bílou horu, Masaryka, koncentráky a spravedlnost na kila, ústavní soudci prostě museli zírat" podivuje se nad podivným výkladem historie a logiky Urban.

Posledním, co Urbana vyvedlo z míry, je reakce Nečase na vydání ruského uprchlíka a žadatele o azyl Torubarova. Premiér to jednoduše schvaluje, ačkoli Torubarov neuprchl z Ruska, ale v České republice žil a požádal zde o azyl a jeho azylové řízení nebylo ukončeno.

„Existuje velká pravděpodobnost, že zvláštní péči ruských bezpečnostních orgánů nepřežije," myslí si o ruských praktikách Urban a dodává: „nic se neděje, vždyť je od návratu do Ruska nezvěstný ani ne měsíc, a jeho advokáti ho sice ještě neměli možnost vidět, ale to víte, je to strana bolšaja."

Témata: Nečas, Petr
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo tu komu dělá ostudu? Bylo to jinak a vy jste pokrytec, vrátil…

24.03.2019 22:01 Aktualizováno Předseda poslaneckého klubu TOP09 Miroslav Kalousek kritizoval předsedu české poslanecké sněmovny…

Maláčová zuří kvůli rodičáku: Byli jsme domluvení, ale Schillerová špatně…

24.03.2019 22:01 Aktualizováno Spor o rodičovský příspěvek nekončí. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se…

OBRAZEM: Do Česka přijel prezidentský kandidát Šefčovič

24.03.2019 20:26 Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne v Lánech přijal slovenského prezidentského kandidáta…

Zeman přijal v Lánech Šefčoviče, drží mu palce v prezidentských volbách

24.03.2019 19:18 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes popřál Marošovi Šefčovičovi úspěch ve slovenských prezidentských volbách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama