Na Nečase se rozčílil jeho romský poradce. O co jde?

Praha - Zatímco Česko v posledních týdnech obchází strašidlo rasových nepokojů, premiérovi Nečasovi poslal rezignační dopis jeden z jeho poradců pro romskou problematiku. Tím je Patrik Banga, jeden z nejviditelnějších Romů v zemi.

Přidejte svůj názor 41 komentářů

Petr Nečas /ODS/, předseda strany a vlády
doporučujeme

Patrik Banga, jenž se v minulosti označil za emancipovaného cikána, je nespokojen s fungováním Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny. Proto oznámil, že ve středu rezignuje na post v této radě.

"K tomuto kroku mne vede zejména fakt, že názory a doporučení poradního orgánu, jehož jsem byl členem, nejsou brány v potaz a zejména z posledních setkání bez Vaší přítomnosti a přítomnosti jednotlivých ministrů jsem dostal dojem, že se jedná více o společenské setkání, než schůzi poradního orgánu," napsal v dopise premiérovi.

Vláda podle jeho názoru nejedná se členy poradního sboru jako s partnery. "Přeji Vám v budoucnu dostatek mlčících členů, kteří budou nadále rádi, že si mohou říci svůj názor, který však smete z jednacích stolů oficiální závěr jednání," rýpnul si do Nečase. Podle Bangy je v současnosti nutné brát v potaz "rostoucí anticiganismus."

Kdyby do budoucna premiér změnil k radě přístup, tak Banga velmi rád v radě opět usedne, pokud o to bude zájem.

Loading...
Vstupte do diskuze (41)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Lidovci si na sjezdu zvolili nové vedení

25.01.2020 22:35 KDU-ČSL si na dnešním mimořádnem sjezdu zvolila nové vedení. Předsedou strany se stal jednoznačně…

Zelení si zvolili nové vedení. Poprvé mají v čele předsednické duo

25.01.2020 19:28 Aktualizováno Strana zelených si dnes na sjezdu v Ústí nad Labem zvolila poprvé dvojici spolupředsedů - muže a…

Okamurova SPD chce změny v kalendáři. 15. březen má být památný den

25.01.2020 18:53 Aktualizováno Poslanci SPD chtějí uzákonit 15. březen jako Den památky obětí okupace českých zemí nacistickým…

KDU-ČSL volí místopředsedy. Kandidátů je sedm, tři budou mít smůlu

25.01.2020 15:01 Do čtyř pozic řadových místopředsedů KDU-ČSL kandiduje na dnešním mimořádném volebním sjezdu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama