Vážná nemoc prezidenta Zemana? Lékaři mají velké obavy

Praha - Prezident Miloš Zeman trpí podle některých lékařů vážnou neurologickou chorobou. Údajně to ukazují záběry, které pořídila televize Nova poté, co jmenoval Zeman nové profesory. Na záběrech má prezident velké problémy při chůzi po schodech. A obtížnou chůzi dokonce sám komentuje.

Přidejte svůj názor 89 komentářů

Prezident Zeman má opět problémy se zdravím.
doporučujeme

Záběry ze slavnostního jmenování profesorů ukazují, že prezident byl před schodištěm značně neklidný. Než na něj vstoupil, několik sekund se k tomu odhodlával. O svých potížích mluvil i s ochrankou, která ho musela přidržovat. "No, já myslím, že problémy byly i tady, ne? Nebo nebyly? Tak teď jsem zaváhal, ale snad to zvládneme, jo? Opatrně," říkal Zeman svým bodyguardům, kteří ho velmi pečlivě jistili, aby prezident ze schodů nespadl.

Záběry jsme ukázali několika uznávaným lékařům. Podle nich Zemanova chůze svědčí o vážné neurologické chorobě. "Většinou takováhle nejistá chůze, kdy člověk vlastně ztrácí rovnováhu nebo nemůže po schodech jít bývá nejčastěji postižením nervů, takzvané toxické poškození nervů," vysvětluje Cyril Mucha z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Další lékaři Zemanovy potíže nechtěli komentovat před kamerou. Stoprocentně prý diagnózu nelze stanovit bez vyšetření pacienta, ale záběry vyhodnotili stejně, toxické poškození nervů v končetinách. To může mít řadu různých příčin.

Při poškození nervů v končetinách trpí pacient tím, že necítí podlahu. Proto se potíže projevují na schodech. "Často to bývá třeba u lidí s cukrovkou, často to může být také poškození nejrůznějšími jedy, včetně třeba alkoholu," pokračuje Cyril Mucha. "Může to být samozřejmě způsobeno i nějakými onemocněními akutními, různými virózami, ale tady je vidět, že ten stav je asi trochu dlouhodobější."

Že jsou potíže s chůzí dlouhodobé přiznal i sám prezident. Řekl to v souvislosti s nedávným vyzvedáváním korunovačních klenotů. "Při vstupu do klenotnice je devadesát točitých gotických schodů bez zábradlí a já už čtyři roky špatně chodím," řekl tehdy prezident. Prezidentská kancelář Zemanovy aktuální problémy nekomentovala. Jestli byl kvůli potížím s chůzí na nějakém vyšetření a zda mu byla zmíněná choroba diagnostikována, tak zatím není jasné.

Hlavním problémem je, že takzvané periferní nervy v končetinách, se velmi složitě regenerují. Zlepšení lze očekávat pouze u akutních onemocnění. Ale pokud jde o chronické onemocnění, což podle lékařů může být případ prezidenta, zlepšení očekávat nelze. V některých případech se podaří chorobu pouze zastavit, aby se nezhoršovala. Ale to jen v případech, kdy se zcela podaří odstranit její příčinu. Jinak se stav pacienta často stále zhoršuje.

Loading...
Témata: Miloš Zeman
Vstupte do diskuze (89)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloš Zeman v nemocnici. Zabral půl patra a kuřárnu, mohou k němu jen…

19.10.2019 09:50 Prezident Miloš Zeman stráví víkend pod dohledem lékařů v Ústřední vojenské nemocnici v pražských…

Privatizaci OKD zpackala ČSSD? Zaorálek se ohradil, na vině je prý Klaus

19.10.2019 09:46 Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který se dlouhodobě angažuje v kauze privatizace těžební…

Volby v příštím roce by měly stát 807 milionů, víc než letos

19.10.2019 09:26 Na volby v příštím roce by mělo jít ze státního rozpočtu 807 milionů korun. Je to o 116 milionu…

Miloš Zeman? Tohle je ostuda naší země v demokratickém a svobodném světě,…

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Poslankyně ODS a někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se naštvala kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama