Kraus o pančovaném Schwarzenbergovi! Co se to s knížetem děje?

Praha – Ministr financí Miroslav Kalousek má na ministra zahraničních věcí a předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga špatný vliv. Alespoň to si myslí herec a moderátor Jan Kraus. Ačkoli se mu současná politická situace ani trochu nelíbí, obává se, že po volbách, ať už budou kdykoli, nebude lépe.

Jan Kraus
doporučujeme

„Říká-li pan Kalousek, že má z právní konstrukce případu pocit třídní nenávisti – není to v jeho případe jen tak. Když hájil srdnatě Vlastu Parkanovou – jinak jistě ženu ideální pro ministerstvo obrany – vnímal jsem to jako kolegiální gesto. Vůči nevědomé služebné, která má problémy kvůli tomu, že ji Kalousek posadil, kam potřeboval," uvádí moderátor na KrausMagazín.cz.

Podle Krause Kalousek obhajobou kolegů dává najevo, že je považuje za nadřazenou kastu, která si může dovolit takřka vše. Pro demokracie to není zrovna ideální pohled na společnost. Dle Krause to je dokonce její konečná.

„Možná je to z blízkosti Schwarzenbergovy - kterého tady všichni tak rádi oslovují jako "kníže pána". Považoval jsem to spíš za hru, ale zdá se, že někteří možná uvěřili ve vlastní nadřazenost," obává se Kraus a dodává: „kníže pán je sympatický pán. V civilu. V politice už nemá co dělat. Spí i ve stoje. A pobyt vedle Kalouska má zřejmě zpětný vliv na něj samotného."

Schwarzenberg před odchodem Nečase řekl, že to je příliš slabý čaj na odvolání premiéra, dokud se neprokáže, že dal ke všemu pokyn právě Nečas. Podle Krause se právě v tom projevil Kalouskův vliv. Schwarzenberg „už není PUNK, ale PUNČ ovanej Kalouskem."

Sám se ale obává, že volby, ať už předčasné či řádné, nic nevyřeší, neboť se mu nezamlouvá ani jedna ze současných parlamentních stran. Děsí se toho, že bude dokonce hůř než teď, jestliže se do Poslanecké sněmovny jakákoli z nich dostane.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama