Historik zesměšňuje Nagyovou: Prodavačka z tovární kantýny je součástí NATO?

Praha – Kam jsme se to dostali ohledně obdivu některým lidem? Podivuje se politolog a historik Jan Berwid-Buquoy. Mnohdy totiž obdivujeme ty, kteří si to vůbec nezaslouží, což by měli změnit politologové, sociologové a historici, kteří se mnohdy podílejí na udržování falešných idolů.

Jana Nagyová
doporučujeme

„Znáte ty tři nejtenčí knihy na světě? Zde jsou: Dějiny ruské demokracie. Dějiny německého humoru a Lexikon hrdinských činů československé armády. Zde je nutné podotknout: víc než činy „hrdinskými", oplývá však naše armáda činy pochybnými," uvádí Berwid-Buquoy na blogu Aktuálně.cz.

Berwid-Buquoy tak reaguje na současnou politickou situaci. Například obdivovaný důstojník Ondrej Páleník se ocitl za mřížemi jako kriminálník, stejně jako „hrdinové a vysocí důstojníci – Kovanda s Pohůnkem. Rozkazy jim prý udělovala Nečasova milenka, bývalá prodavačka, Jana Nagyová."

Podivuje se nad jednáním armádního generála Vlastimila Picka, který výše uvedené nedegradoval, ale jen je postavil mimo službu. A tak jsou teď na dovolené a mají nadále služební plat. „Armádní generál Picek patrně považuje udělování rozkazů vysokým důstojníkům AČR prodavačkou z tovární kantýny za běžnou záležitost v obraném seskupení NATO. Zavření důstojníci se údajně před policejními úředníky přiznali ihned a bez mučení – prostě „hrdinové"," dodává ostře.

Jiným případem falešné modly je Václav Klaus, kterého Berwid-Buquoy kritizoval pro jeho kleptomanii a jiné charakterové vady, načež si politolog musel vyslechnout kritiku od čtenářů na způsob: „urážíte našeho pana prezidenta! Nemáte před ním úctu!"

Ale máme zde dle Berwid-Buquoy vůbec zvláštní přístup ke zlodějinám. Odstupující premiér Petr Nečas se cítí nevinen, čímž souhlasí se všemi podivnými praktikami v ODS, které prostupují celou její minulost.

„Na konec, abych nebyl pouze příliš aktuální a chtěl poukazovat jenom na „horkou" současnost. Tudíž, jedna závěrečná poznámka. Politická korupce v naší zemi není nic nového. Dodnes přesně nevíme, z čeho si postavil prezident Edvard Beneš svojí prostornou vilu na rozsáhlém pozemku v Sezimově Ústí, jenž svojí hodnotou již ve 30. letech minulého století převyšovaly cca. desetkrát plat tehdejšího prezidenta republiky," upozorňuje.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama