Zeman pomalu ale jistě rozkládá sociální demokracii!

Praha – Tak už je to tady – rýsuje se dvanáctá vláda České republiky za posledních dvacet let. V jejím čele bude ekonom Jiří Rusnok, jak se rozhodl prezident Miloš Zeman. Podle bývalého disidenta Jana Urbana se teda máme na co těšit.

Jiří Rusnok
doporučujeme

Podle Urbana byl projev Zemana při jmenování premiéra plný samého „já, já, já", čemuž Zeman dodal korunu tím, když víceméně uvedl, že mu jde o vyprovokování předčasných voleb.

O Rusnokovi v projevu řekl, že jej považuje za nejlepšího ministra financí. Urban upozorňuje, že Rusnok byl ministrem za Zemanovy vlády jen patnáct měsíců a sestavil jediný rozpočet, který skončil schodkem 46 miliard.

„Tato rvačka by byla zcela zbytečná a škodlivá, kdyby se nedalo čekat, že ČSSD a komunisté prezidenta nakonec podpoří. Sociální demokracie se pod Zemanovým tlakem štěpí a její vedení je už natolik slabé, že nakonec ustoupí. Uslyšíme určitě spoustu řečí o zájmech země, ale na konci tunelu zde bude nejspíše Rusnokova soc-dem vláda s podporou komunistů. Potěš nás nebesa," myslí si o tom všem Urban.

Bývalý disident se děsí navíc toho, že pokud by přišly nové volby, dopadlo by všechno naprosto stejně – vládou sociální demokracie s podporou komunistů. „Hlavně, že madame Klausová bude konečně v Bratislavě velvyslankyní. Jak pravil Jájá - sliby se mají plnit - ať to stojí, co chce," dodává na blogu Aktuálně.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama